Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Makowski najpewniejszym wśród pewnych dla polskich siatkarek

Makowski najpewniejszym wśród pewnych dla polskich siatkarek

fot. Maciej Dąbrowski

Oprócz europejskich pucharów, najbardziej aktualnym tematem jest wybór nowego szkoleniowca polskich siatkarek. Przy wielkich zagranicznych nazwiskach, jakie padały wśród co rusz to nowych kandydatów, najprawdopodobniej wybroni się Polak, Piotr Makowski.

Obecny szkoleniowiec Delecty Bydgoszcz miałby objąć reprezentację po Alojzym Świderku i jak na razie nie musiałby rezygnować z pracy w bydgoskim klubie. We władzach PZPS bardzo mocno próbuje się postawić jednak na naszego rodzimego trenera i w kuluarach dużo się mówi o tym, jakoby Makowski został już sam na polu walki. – Nie stawiajcie kropki nad i, bo Piotr nie został jeszcze wybrany, nie podpisano jeszcze żadnej umowy – zastrzega jednak w Przeglądzie Sportowym prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski.Moim zdaniem dobry polski trener jest w stanie więcej zdziałać z tą grupą siatkarek niż dobry zagraniczny szkoleniowiec, nawet jeśli będzie łączył stanowiska – dodaje.

Ostatnia wypowiedź Przedpełskiego mocno zatem wskazuje na trenera Delecty, tym bardziej że w przypadku tego szkoleniowca nie ma pod pewnym względem konfliktu interesów między reprezentacją a klubem. Dodatkowym plusem Makowskiego jest to, że już kiedyś współpracował z polską kadrą narodową siatkarek, był asystentem Jerzego Matlaka. – Uważam, że nie zachodzi tu jakikolwiek konflikt interesów, bo w grę wchodzi męska drużyna ligowa i kadra pań – zauważa Przedpełski. – Nam chodzi o to, czy taki szkoleniowiec zagwarantuje sukcesy, zapewni nas o medalach, by taka inwestycja się zwróciła. W mojej opinii nikt nie da nam gwarancji, a Piotrek daje nam pewność, że zrobi dla reprezentacji kobiet bardzo wiele – mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

W czasie gdy szukano trenerów dla reprezentacji Polski siatkarzy, najpierw Daniel Castellani zrezygnował dla tej posady ze stołka trenerskiego w PGE Skrze Bełchatów, natomiast gdy szukano jego zastępcy, pod uwagę brano również Jacka Nawrockiego, jednak ten także musiałby wybrać tylko jedną posadę. W ostatnim czasie kadra siatkarek współpracowała z Jerzym Matlakiem i Alojzym Świderkiem, a na ich miejsce chętnych było kilku kandydatów z zagranicy, m.in. były szkoleniowiec Trefla Sopot Alessandro Chiappini. – Polski trener zasługuje, by dostać szansę. Tak samo postępowałem w przypadku kadry męskiej, gdy rozmawialiśmy z Jackiem Nawrockim. Wtedy jednak się nie dogadaliśmy, bo łączenie miało dotyczyć klubowego zespołu męskiego i kadry mężczyzn. To powodowało różne wątpliwości. U Makowskiego takiej sytuacji nie ma. Poza tym trzeba najpierw sprawdzić, jak on sobie poradzi z takimi wyzwaniami. Przecież nie da się wykluczyć, że po jakimś czasie uznamy, że to jednak zadanie niewykonalne – uważa Mirosław Przedpełski.Łączenie dwóch stanowisk ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Wśród tych drugich znajduje się były trener Polaków, a także m.in. Skry Bełchatów i AZS-u Olsztyn, Ireneusz Mazur.W Makowskiego warto inwestować, ale tylko wtedy, gdy będzie w stu procentach oddany jednemu zajęciu. Nasz związek powinien się cenić i poszukać takiego trenera, którego będzie miał tylko na wyłączność, tak samo jak w przypadku Andrei Anastasiego – mówi Mazur.

Moim zdaniem to spore wyzwanie, pełne utrudnień i problemów. Selekcjoner powinien znać reprezentację od A do Z, więc musi mieć na nią wyjątkowo dużo czasu. Mam nadzieję, że Piotr Makowski będzie w stanie podołać tak wielkiemu wyzwaniu, także logistycznemu. Zresztą od tej logistyki będzie zależeć bardzo wiele – zwraca z kolei uwagę były trener reprezentacji kobiet, Ireneusz Kłos.

Rozmawiał: Kamil Składowski, więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved