Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liberman Agamez: Bóg daje mi siłę do jak najlepszej gry

Liberman Agamez: Bóg daje mi siłę do jak najlepszej gry

Wygrywając w "złotym secie", Arkas Izmir zrewanżował się Skrze zarówno za porażkę w półfinale ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów, jak przegraną 1:3 sprzed tygodnia. - Walczyliśmy do końca i to był klucz do zwycięstwa - przekonuje Liberman Agamez.

Wróciliście z dalekiej podróży, bowiem przegraliście pierwszy meczu u siebie, a przez większą część tie-breaka to Skra była bliższa zwycięstwa.

Liberman Agamez:Dzięki Bogu udało nam się wygrać. Jestem katolikiem, kocham Boga i to on daje mi siłę do jak najlepszej gry. Czuję się naprawdę niesamowicie. Jestem bardzo podekscytowany. Przecież Skra to świetny zespół. Ma niewiarygodnych kibiców, którzy stworzyli dzisiaj niesamowitą atmosferę. Według mnie to najlepsi kibice w Polsce.

Przed rokiem przegraliście w tej hali ze Skrą w półfinale Ligi Mistrzów. Jeszcze raz wrócę do waszej porażki z Izmiru przed tygodniem. Czujesz satysfakcję z dzisiejszego zwycięstwa?

Nie, to na pewno nie satysfakcja. Cieszę się z wygranej nad jednym z najlepszych zespołów w Europie. Najważniejsze jest dla mnie zwycięstwo i awans do następnej rundy.

W całym meczu twoi koledzy legitymowali się pozytywnym przyjęciem na poziomie oscylującym wokół 30 procent. Przekładało się to jednak na bardzo wysoką skuteczność w ataku. To zasługa dobrej gry Arkasu w ofensywie czy nieporadności Skry w bloku i obronie?

Szczerze mówiąc, nie wiem. Takie rzeczy po prostu się zdarzają. Rzeczywiście, zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrze w ataku, ale przecież w czwartym secie poprawiliśmy przyjęcie, a jednak to Skra wygrała.

Dlaczego w takim razie to wy wygraliście całe spotkanie?

Bo walczyliśmy do końca i to był klucz do zwycięstwa w tym meczu.

W następnym spotkaniu zmierzycie się z kolejną polską drużyną, którą wyeliminowaliście w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Czujecie się faworytami przed pojedynkiem z ZAKSĄ?

Nie, na pewno nie. ZAKSA ma nowego, świetnego trenera oraz bardzo dobrych zawodników, dlatego musimy walczyć o zwycięstwo. Jeżeli nie damy z siebie 100 procent, przegramy bardzo łatwo.