Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Grzegorz Kosatka: Nie znamy potencjału wszystkich zespołów

Grzegorz Kosatka: Nie znamy potencjału wszystkich zespołów

fot. archiwum

- Wiemy, co grają Włoszki, bo już wcześniej z nimi graliśmy. Natomiast nie wiemy, jak prezentują się Słowenki, Czeszki i Greczynki - powiedział o rywalkach biało-czerwonych w ME szkoleniowiec reprezentacji Polski kadetek, Grzegorz Kosatka.

Jak burza przez turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy przeszły polskie kadetki. Podopieczne Grzegorza Kosatki wygrały z Anglią, Austrią, Łotwą, Holandią i Ukrainą, w żadnym z pięciu meczów nie tracąc nawet seta. – Nie spodziewałem się, że wszystkie mecze wygramy po 3:0. Wiedziałem, że będziemy grać dobrze, ale że aż tak dobrze, to nie – powiedział trener biało-czerwonych.

Drugie miejsce w grupie zajęły Holenderki, które zdaniem szkoleniowca reprezentacji Polski były najtrudniejszym rywalem naszych kadetek. – Holandia to zespół z dobrymi warunkami fizycznymi, bardzo dobrze ułożony technicznie i taktycznie – stwierdził Kosatka. – Spodziewaliśmy się trudnego meczu. Na szczęście dziewczyny wywiązały się dość dobrze z założeń taktycznych, stąd taki wynik – dodał.

Jednak nie ma co ukrywać, że spotkania z najmocniejszymi przeciwniczkami dopiero przed polskimi kadetkami. Zatem nad czym muszą one jeszcze popracować, by na mistrzostwach Europy osiągać tak dobre wyniki jak w kwalifikacjach do nich? – Wciąż pracujemy nad poprawą gry w obronie oraz przyspieszeniem gry w ataku, szczególnie do czwartej strefy – zaznaczył opiekun biało-czerwonych.Niedawno w Serbii odbyło się losowanie grup czempionatu Starego Kontynentu. Polki zagrają w Barze, a ich rywalkami będą: Czarnogóra, Włochy, Słowenia, Grecja oraz Czechy. Wydaje się, iż jest to łatwiejsza grupa niż ta, która swoje mecze rozegra w Kladovie, lecz szkoleniowiec Polek z ostrożnością podchodzi do tego typu spekulacji. – Ocenę naszej grupy wolałbym zostawić na czas po mistrzostwach Europy. Na dziś wydaje się, że jest łatwiejsza, ale nie znamy potencjału wszystkich zespołów. Wiemy, co grają Włoszki, bo już wcześniej z nimi graliśmy. Natomiast nie wiemy, jak prezentują się Słowenki, Czeszki i Greczynki. Dlatego nie będę oceniał tych zespołów, dopóki nie zobaczę ich w akcji. Już działamy w tym kierunku, aby obejrzeć mecze tych rywali i dokonać ich analizy gry – powiedział Grzegorz Kosatka. – Siatkówka młodzieżowa niestety nie jest aż tak dokładnie poznana. Zdarza się w danym państwie jakiś bardzo utalentowany rocznik, wówczas zespół jest bardzo silny – dodał.

Przypomnijmy, że mistrzostwa Europy kadetek odbędą się w dniach 29 marca – 7 kwietnia. Polki na zgrupowaniu w Szczyrku spotkają się 16 lutego i będą tam trenować aż do wyjazdu na turniej. – Na przygotowania nie zostało nam zbyt dużo czasu, tym bardziej że dziewczyny grają w rozgrywkach klubowych – stwierdził szkoleniowiec biało-czerwonych. – Obecnie jesteśmy w trakcie ustalania terminów i przeciwników, z którymi zagramy sparingi. Prawdopodobnie zmierzymy się z Niemkami i Francuzkami, ale nie jest to jeszcze pewne na sto procent. W najbliższym czasie wszystko powinno się wyjaśnić – zakończył Grzegorz Kosatka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved