Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup już bez AZS-u Białystok

Challenge Cup już bez AZS-u Białystok

fot. archiwum

Białostoczanki zakończyły przygodę z europejskimi pucharami. Akademiczki z Podlasia w bardzo mocno okrojonym, sześcioosobowym składzie nie były w stanie przeciwstawić się drużynie Chimika Jużnyj. AZS Białystok uległ na Ukrainie 0:3.

Rewanż na Ukrainie zapowiadał się jako formalność i nie chodzi tylko o możliwości sportowe obu drużyn. Co prawda, zespół z Odessy już w pierwszym spotkaniu w Białymstoku, wygrywając 3:0, pokazał, że jest lepszy, ale inne okoliczności także przemawiały za Chimikiem.

Białostocka drużyna na rewanż pojechała tylko w sześcioosobowym składzie. Z powodu problemów wizowych zabrakło Krystle Esdelle i Rheeze Grant, a trener Jacek Malczewski (zastępuje pierwszego szkoleniowca Czesława Tobolskiego) nie wybrał się z drużyną, gdyż zaginął jego paszport. Inna sprawa to z kolei absencja środkowej Edyty Rzenno. Zawodniczka, która od dwóch miesięcy narzeka na ból kolana, miała zaplanowaną wizytę u lekarza. Jak twierdzi siatkarka, nie mogła tego przełożyć. Gdy w klubie przedstawiła zwolnienie lekarskie, zerwano z nią kontrakt. W AZS-ie utrzymują, że zawodniczka za późno poinformowała o tym, że nie może jechać na Ukrainę. Rzenno zapowiada, że sprawą zajmie się adwokat, gdyż klub zalega jej z wypłatą od października ubiegłego roku.

W rewanżu AZS poprowadził trener od przygotowania fizycznego, Maciej Czajka. Gospodynie nie miały żadnych problemów i bez kłopotu po raz drugi wygrały 3:0. Białostoczanki z Odessy wracają w piątek, a już w sobotę w ORLEN Lidze podejmą Budowlanych Łódź. Początek spotkania w sali SP 50 przy ul. Pułaskiego o godzinie 16.00. – Nie unikniemy już baraży o utrzymanie, ale do tych gier musimy się dobrze przygotować. Każdy wygrany set, zdobyty punkt podbuduje dziewczyny i do tego będziemy dążyć – mówi Malczewski.* więcej w gazeta.pl

Chimik Jużnyj – AZS Białystok 3:0
(25:13, 25:18, 25:15)

Składy zespołów:
Chimik: Nowgorodczenko, Kalczenko, Zachozna, Kodola, Savenczuk, Truszkina, Stepanchzk (libero) oraz Szeluchina, Chyliuk i Stepanowska
AZS Białystok: Kurnikowska, Chmiel, Łozowska, Polak, Bulbak i Tomsia

pierwszy mecz: 3:0 dla Chimika Jużnyj
awans: Chimik Jużnyj

Zobacz również:
Wyniki 1/8 finału Challenge Cup

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved