Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Universal Modena znika z mapy żeńskich zespołów we Włoszech

Universal Modena znika z mapy żeńskich zespołów we Włoszech

fot. archiwum

Po wycofaniu się z rozgrywek Serie A kobiet przez Icos Crema, ten sam los spotkał zespół Assicuratrice Milanese Volley Modena. Ekipa zajmująca trzecią lokatę w lidze swoje ostatnie spotkanie rozegra w czwartek z Ilbankiem Ankara w Pucharze Challenge.

Sprawcą wszystkich kłopotów jest firma Datch, która nie wywiązywała się z umowy sponsorskiej jaką podpisała z klubem Universal Modena. Włodarze Datch w oficjalnym piśmie poinformowali, że według nich umowa sponsorska polegała jedynie na występowaniu logo firmy na strojach zawodniczek i bandach reklamowych, a ich udział w zarządzaniu i finansowaniu zespołu miał być zerowy. – Mieliśmy się spotkać w styczniu 2013 roku, żeby omówić sprawy związane z dalszą współpracą i sponsorowaniem sportu przez Datch. Niestety firma nie ma aktualnie środków, które mogłaby przeznaczyć na sponsorowanie sportu – przyznał Roberto Casadio, dyrektor marketingu Datch, który zapewniał, że o wszystkim na bieżąco informowany był prezydent klubu, Rino Astarita.

Wczorajszego popołudnia dyrektor sportowy klubu, David Astarita, ugiął się pod naciskiem zawodniczek, pracowników i prezydenta klubu, by podjąć decyzję o podpisaniu dokumentu informującego o rezygnacji Universalu z walki w sześćdziesiątej ósmej edycji Serie A kobiet. Oficjalne pismo do FIPAV ma dotrzeć w piątek, a tam zapadnie decyzja o zwolnieniu zawodniczek z ich kontraktów. Dużym problemem będzie znalezienie nowych zespołów przez siatkarki Assicuratrice Milanese Volley Modena, ponieważ praktycznie wszystkie zespoły mają już pełne kadry na obecny sezon. Prezes ligi Mauro Fabris w rozmowie z Paolą Paggi zapewnił, że wszystkie zawodniczki będą mogły znaleźć sobie nowy klub do 28 stycznia. Do łakomych kąsków na rynku transferowym należy na pewno Taismary Aguero, Christa Harmotto, Anja Spasojević, Jenny Barazza czy Paola Croce. Siatkarką Universalu była także Alisha Glass, która w zeszłym sezonie zdążyła zapoznać się z problemami finansowymi klubu jako zawodniczka Atomu Trefla Sopot.

Jak się okazało, wczorajsza telefoniczna rozmowa prezesa Fabrisa z kapitan Universalu Modena, Paolą Paggi, była tylko formalnością. Zawodniczka została poinformowana, że rozmowy w sprawie trudności finansowych Universalu zostały omówione na tym samym spotkaniu co problemy Icosu Crema, czyli 21 grudnia 2012 roku. Już wtedy władze klubu z Modeny prosiły o wsparcie ligi, ponieważ w klubowej kasie zaczęło brakować środków na utrzymanie drużyny. Choć zespół Assicuratrice wytrzymał dłużej niż Icos, to i tak nie udało mu się ukończyć sezonu.27 stycznia odbywa się Mecz Gwiazd ligi włoskiej, w której zmierzą się najlepsze włoskie zawodniczki z najlepszymi siatkarkami spoza granic Italii. To święto sportu zostało zakłócone przez upadek Assicuratrice Milanese Volley Modena. Od najbliższej kolejki Serie A (2-3 luty – przyp. red) w lidze rywalizować będzie jedynie 10 zespołów.

W meczu Pucharu Challenge zagramy dla miasta, dla kibiców i przede wszystkim dla siebie, ale na pewno nie dla „nich” – powiedziała Paggi, zapowiadając rewanżowy pojedynek z Ilbankiem Ankara, który będzie ostatnim w historii Universalu Modena. – Chcemy wystąpić w tym spotkaniu, by konsekwencji wycofania się z rozgrywek nie musiała ponosić żadna inna włoska drużyna oraz FIPAV.

Prezydent Rino Astarita przyznał, że w najbliższym czasie wyda specjalne oświadczenie, w którym wyjaśni jak wyglądała sytuacja klubu na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. – Żałuję wielu rzeczy, ale nie mogę sobie wybaczyć, że niektóre firmy obiecały nam wsparcie i później się z tego wycofały. W najbliższym czasie napiszę specjalne oświadczenie, w którym wyjaśnię co działo się w klubie od stycznia 2012 do stycznia 2013. Choć wygląda na to, że istnieją dwie różne wersje wydarzeń, to oświadczenie dokładnie pokaże tę właściwą – zakończył Astarita.

 

źródło: inf. własna, legavolleyfemminile.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved