Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Reprezentant Kanady trafił z Kielc do Dukli Liberec

Reprezentant Kanady trafił z Kielc do Dukli Liberec

fot. archiwum

Na początku roku kontraktem z czeskim klubem Dukla Liberec związał się były zawodnik Farta Kielce, reprezentant Kanady Adam Kamiński. Polskiego pochodzenia środkowy w PlusLidze grał przez dwa sezony, w których bronił barw tylko drużyny z Kielc.

Adam Kamiński znalazł się już w składzie drużyny na dwumecz w Challenge Cup z serbskim zespołem Vojvodina Nowy Sad. Dukla pokonała rywali 3:0 i 3:1 we wczorajszym rewanżu i awansowała do ćwierćfinału rozgrywek. Nowy klub mierzącego 205 cm wzrostu środkowego to obecny lider rozgrywek w Czechach, z zaledwie jedną po czternastu kolejkach porażką na koncie. Kamiński do debiutu w lidze czeskiej będzie miał okazję w meczu 15. kolejki z VSK Stare Miasto.

W Farcie Kielce (obecnie Effector) reprezentant Kanady spędził dwa sezony, najpierw podpisując roczny kontrakt, a następnie przedłużając swój pobyt o kolejny rok i zajął w nim najpierw dziewiąte, a następnie siódme miejsce w polskiej lidze. To trzeci klub 50-krotnego reprezentanta Kanady w Europie. Przed tym, jak trafił do PlusLigi, spędził dwa sezony w lidze słoweńskiej.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved