Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Sieńko: Siatkówka jest czystą grą

Piotr Sieńko: Siatkówka jest czystą grą

fot. archiwum

- Nie ma żadnego układania się w PlusLidze. Siatkówka jest czystą grą - mówi Piotr Sieńko, nawiązując do dyskusji o ostatnich niespodziewanych wynikach w siatkarskiej ekstraklasie. - My w każdym meczu walczymy o zwycięstwo - dodaje prezes Delecty.

Jego drużyna jest rewelacją sezonu. Siatkarze z Bydgoszczy mają na rozkładzie wszystkich faworytów PlusLigi. Wygrali z Asseco Resovią, PGE Skrą Bełchatów i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Z ekipą Daniela Castellaniego rozprawili się dwukrotnie. Po zwycięstwie w ostatniej kolejce 3:0 bydgoska drużyna została liderem PlusLigi. W tej samej kolejce padły zaskakujące rozstrzygnięcia. Przegrały swoje mecze PGE Skra Bełchatów (z ostatnim w tabeli Wkręt-Metem AZS Częstochowa) oraz Asseco Resovia (z Effectorem Kielce).

Domniemana przyczyna: chciałyby uniknąć w półfinale gry z ZAKSĄ Kędzierzyn i wolą się spotkać w tej fazie z Delectą. Stanie się tak, jeśli bydgoszczanie utrzymają pierwsze miejsce w lidze. Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze tylko dwie kolejki. – Nie wierzę w żadne układanie. To nie piłka nożna, gdzie o wyniku decyduje jeden gol. Siatkówka jest skomplikowaną grą. Można wygrać za trzy punkty, za dwa. W końcu może także o miejscu decydować stosunek małych punktów. Jak można to ułożyć, niech mi powie zwolennik spiskowej teorii. Najważniejsze jednak jest coś innego. Siatkówka jest czystą grą, wolną od układów tego rodzaju – mówi Piotr Sieńko.My w każdym meczu walczymy o zwycięstwo – dodaje prezes Delecty.

Ostatnia, decydująca kolejka PlusLigi została rozłożona na trzy dni, jak zresztą wszystkie wcześniejsze. Być może terminy niektórych spotkań zostaną przełożone i zostaną one rozegrane w tym samym czasie – żeby uniknąć podejrzeń.Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved