Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paweł Abramow: Trenerem Rosji mógłby zostać Giennadij Szypulin

Paweł Abramow: Trenerem Rosji mógłby zostać Giennadij Szypulin

fot. archiwum

Paweł Abramow, były zawodnik m.in. Jastrzębskiego Węgla, borykał się ostatnio z urazem i miał krótką przerwę. Natomiast w kadrze Rosji poszukiwany jest zastępca Alekno. - Słyszałem, że Radostin Stojczew jest jednym z kandydatów - powiedział Abramow.

Z czym była związana pana przerwa w grze?

Paweł Abramow: – Nie mogłem zagrać w dwóch meczach z powodu kontuzji mięśnia brzuchatego łydki, której doznałem pod koniec 2012 roku. Potrzebowałem czasu na dojście do zdrowia, dlatego nie zagrałem w dwóch spotkaniach.

Wiedzieliście coś na temat przeciwnika w 1/8 finału Pucharu Challenge, Kommunalniku Grodno?Niewiele o tej drużynie wiedzieliśmy, obejrzeliśmy ich jeden mecz, dzięki któremu rozpisaliśmy grę przeciwnika, ale niemożliwym było zobaczyć wszystko.

Ural słabo zaczął mecz, w pierwszym secie przegrywaliście różnicą siedmiu punktów i dopiero w końcówce udało się wygrać partię. Dlaczego tak ciężko przyszła wam ta wygrana?

Moim zdaniem nie doceniliśmy umiejętności rywali, ponieważ gdy oglądaliśmy mecz Białorusinów, to nie wyglądali oni przekonująco, chociaż jakość kasety też pozostawiała wiele do życzenia. Kommunalnik dysponuje dobrą, techniczną zagrywką i niezłym przyjęciem. Radzili sobie z naszymi zagrywkami, dobrze przyjmowali, zaczęli dużo grać pierwszym tempem, wszystko kończyli. Na kasecie, którą oglądaliśmy, nie grał ich podstawowy rozgrywający i kapitan drużyny Aleksiej Kurasz. Wyszedł na boisko w meczu z nami, a my inaczej przygotowywaliśmy się do wykonywania naszej zagrywki. Poza tym jeśli zaczynają się rozmowy między zawodnikami, że na pewno wygramy i przejdziemy dalej, to taka postawa budzi niepokój, bo w siatkówce trzeba grać z każdą drużyną i dopiero boisko wszystko weryfikuje.

Jeśli białoruski klub grałby w rosyjskiej Superlidze, to o jakie miejsca w tabeli byłby w stanie powalczyć?

Myślę, że zostaliby wyautowani, ponieważ w rosyjskiej lidze wszystkie drużyny się znają i nie ma żadnych niespodzianek. Ciężko byłoby im wejść do fazy play-off.

Czy przed meczem rewanżowym zmienił się w pana oczach status białoruskiego klubu? Drużyna okazała się słabsza czy silniejsza niż się wydawało?

Zaprezentowali się lepiej, niż myślałem, ale na kasecie ciężko oceniać siły przeciwnika. Poza tym co innego kiedy zna się zawodników, grało się przeciwko nim, tak jak w Superlidze rosyjskiej. To dobry klub i żeby ich ograć, trzeba zagrać na maksimum swoich możliwości.

Jest pan zadowolony ze swojej gry?

Po przerwie jaką miałem, tak. Było parę niedociągnięć w przyjęciu i obronie w pierwszej części pierwszego seta. Jednak jak na miesiąc odpoczynku od siatkówki, to jestem zadowolony.

W meczu z Zenitem, Visotto zagrał najlepiej w drużynie Uralu Ufa, a w środę mało co mu wychodziło na boisku. Jak pan myśli, dlaczego Leandro nie gra na swoim wysokim poziomie?

Pragnę zauważyć, że jest obiektywne wytłumaczenie, dlaczego. Leandro faktycznie zaprezentował się gorzej w meczu z Kommunalnikiem niż z Zenitem. Poza tym nie doszedł do swojej optymalnej formy i dlatego nie może grać na swoim poziomie w każdym meczu. Mam jednak nadzieję, że w tym sezonie jeszcze pokaże na co go stać.

Podobają się panu treningi trenera Angiolino Frigoni (trener Uralu Ufa)?

Tak. Frigoni zwraca uwagę na detale, zwłaszcza w przyjęciu. Mnie osobiście pomaga poprawiać niektóre elementy techniczne, na przykład w zagrywce.

Władimir Alekno długo myślał, ale w końcu się namyślił i odszedł z reprezentacji. Kto powinien go pana zdaniem zastąpić?

To nie do mnie należy wybór i nie mam na ten temat zdania. Chociaż znam paru fachowców, których widziałbym na stołku trenerskim w Rosji. Mógłby nim być na pewno Giennadij Szypulin, jeśli jego asystentem byłby Borys Kolczins, ale wątpię, że federacja rozpatrzy taką możliwość. Sam Kolczins też mógłby zostać trenerem, jest lubiany, chwalony. Albo Woronkow, który osiąga dobre rezultaty ze swoim zespołem. Obcokrajowca nie wykluczam. Słyszałem, że Radostin Stojczew jest jednym z kandydatów. Jest sporo dobrych fachowców i niech federacja zajmie się tym wyborem.

źródło: championat.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved