Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nicola Vettori nowym szkoleniowcem AZS UAM Poznań

Nicola Vettori nowym szkoleniowcem AZS UAM Poznań

fot. archiwum

Włoch Nicola Vettori został nowym trenerem pierwszoligowego zespołu siatkarzy AZS UAM Poznań. - Zespół może myśleć o utrzymaniu się na zapleczu ekstraklasy, bo ma potencjał, ale na tę szansę musi też solidnie zapracować - przekonuje Nicola Vettori.

Przedostatnia drużyna I ligi siatkarzy, AZS UAM Poznań, ma nowego trenera. Został nim 42-letni Włoch Nicola Vettori, od 11 lat mieszkający w Poznaniu. W 2006 r. jako statystyk wywalczył z męską reprezentacją Polski wicemistrzostwo świata. Akademików prowadził już trzy lata temu, kiedy zespół występował jeszcze na parkietach II ligi. Szkoleniowiec z Italii jest od lat związany z Wielkopolską, pracował m.in. z siatkarkami KS Murowana Goślina. Zespół akademików z Poznania objął we wtorek, zastępując Damiana Lisieckiego – dotychczasowego grającego trenera.

Dotychczasowy szkoleniowiec, Damian Lisiecki, przekwalifikuje się na przyjmującego lub libero. Będzie też nadal pełnił funkcję szefa sekcji. – W sobotnim meczu Damian jeszcze nie zagra na pełnych obrotach, ale wierzę, że może pomóc drużynie i to nie tylko w sensie sportowym. Cieszę się, że zgodził się wesprzeć chłopaków – przyznał włoski szkoleniowiec.

W listopadzie byłem przez miesiąc w sztabie szkoleniowym siatkarzy Effectora Kielce. Miałem jednak też kontakt z Damianem Lisieckim i widziałem 3-4 mecze akademików w lidze, w tym dwa ostatnie. Zespół może myśleć o utrzymaniu się na zapleczu ekstraklasy, bo ma potencjał, ale na tę szansę musi też solidnie zapracować – przekonuje Nicola Vettori. Według niego największe niewykorzystane pokłady tkwią w technice i taktyce. – Z chłopakami pracuję od dwóch dni, więc nie jestem w stanie mówić o ich indywidualnych umiejętnościach. Widzę jednak, że jako zespół możemy popracować nad pewnymi elementami i już od najbliższego spotkania zdobywać punkty – dodał Vettori.Poznański zespół z sześcioma punktami na koncie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli I ligi mężczyzn i ma już tylko teoretyczne szanse na uniknięcie walki o utrzymanie. Najbliższy mecz ligowy AZS UAM Poznań rozegra w sobotę ze Ślepskiem Suwałki.

źródło: Głos Wielkopolski, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved