Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Łukasz Zugaj: Nadal naszym celem jest wygranie Młodej Ligi

Łukasz Zugaj: Nadal naszym celem jest wygranie Młodej Ligi

fot. archiwum

- Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do wszystkiego i wierzę, że powalczymy jeszcze w tym sezonie o medale. Dalej naszym celem jest wygranie Młodej Ligi - mówi Łukasz Zugaj, rozgrywający młodej drużyny PGE Skry Bełchatów.

W 18. kolejce Młodej Ligi przegraliście przed własną publicznością z CS PSP AZS Częstochowa 0:3. Chyba nie tak miał wyglądać rewanż za porażkę w I rundzie fazy zasadniczej?

Łukasz Zugaj: – Nie grałem w pierwszym meczu przeciwko AZS-owi Częstochowa, ponieważ wtedy przebywałem z pierwszym zespołem Skry Bełchatów. W sobotę niewiele nam brakło, żeby chociaż urwać punkty zawodnikom z Częstochowy. W końcówkach popełnialiśmy sporo błędów własnych. Najbardziej szkoda drugiego seta, kiedy prowadziliśmy 17:12, a przegraliśmy 20:25. Teraz trzeba się zastanowić nad tym, co trzeba zrobić, żeby nasze akcje wyglądały pewniej. W sobotę na pewno zabrakło nam spokoju i to zadecydowało o tym, że przegraliśmy tego seta. Po takiej porażce trudno było nam odbudować się w trzecim secie. Myślę, że nawiązaliśmy jakąś walkę, ale nie było to jeszcze to, czego oczekiwaliśmy. Nastawialiśmy się na wygraną, ale niestety nasze błędy zadecydowały o tym, że ze zwycięstwa cieszył się przeciwnik.

W tym sezonie drużyna PGE Skry Bełchatów prezentuje zmienny poziom. Z czego to wynika? Z tego, że część zawodników, w tym m.in. ty, trenujecie z pierwszym zespołem? Czy z tego, że cały czas następują zmiany w składzie?Myślę, że to, że trenujemy z pierwszym zespołem, jest plusem, ponieważ trenujemy z doświadczonymi zawodnikami, od których można się wiele nauczyć. Z czego to wynika? Przegraliśmy szósty mecz z rzędu, mimo to atmosfera w drużynie jest dobra. Co prawda, cały czas myślimy o naszych niepowodzeniach, ponieważ taka ilość porażek boli. Zawsze po meczu rozmawiamy, co jest źle i co należy jeszcze poprawić. Myślę, że nasza gra wygląda już coraz lepiej, aczkolwiek gdy się przegrywa spotkanie, nie można powiedzieć, że wygląda to tak, jak by się chciało. Miejmy nadzieję, że teraz będziemy cały czas pięli się w górę i forma przyjdzie na play-off. Nadal naszym celem jest wygranie Młodej Ligi.

Wystarczy wam czasu, żeby odbudować formę na fazę play-off?

Oczywiście, że tak. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do wszystkiego i wierzę, że powalczymy jeszcze w tym sezonie o medale.

To nastawienie widać było podczas sobotniego meczu. Na boisku reagujesz dość energicznie i głośno pokrzykujesz na kolegów z drużyny. Te okrzyki ci pomagają?

Tak. A potem mam chrypę przez dwa dni (śmiech). Taki mam charakter. Trenerzy też to już zauważyli. Niekiedy mój krzyk przeszkadza, bo dostaję np. kartkę, ale taki już jestem. Mam nadzieję, że dzięki temu pomagam i mobilizuję kolegów z boiska.

Oprócz tego, że grasz w Młodej Lidze, trenujesz na co dzień z pierwszym zespołem PGE Skry Bełchatów. Zagrałeś spotkania w PlusLidze i Lidze Mistrzów. Jak odnajdujesz się w tym zespole?

Tak, mam za sobą debiut w PlusLidze i Lidze Mistrzów. Jak przyszedłem tutaj z Radomia na wypożyczenie, przyznam, że trochę się stresowałem, że mam trenować z zawodnikami PlusLigi. Jednak zawodnicy z seniorskiej drużyny pokazali mi jak wygląda profesjonalizm i zajęli się mną bardzo dobrze. Nie było żadnych niemiłych sytuacji. Pomagali mi w każdych ćwiczeniach. Mam bardzo pozytywne wrażenia z treningów. Teraz jak mam okazję trenować z pierwszym zespołem, to czuję się tak, jakbym był częścią tej drużyny.

Czy już teraz możemy powiedzieć, że zostaniesz na dłużej w drużynie PGE Skry Bełchatów?

Wypożyczenie obowiązuje do końca sezonu, ale istnieje możliwość przedłużenia kontraktu. Trudno powiedzieć, jak to wszystko będzie wyglądało. Prezesi z Radomia i Bełchatowa będą musieli porozumieć się w tej kwestii.

Rozmawiała: Katarzyna Porębska

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved