Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Edyta Rzenno nie jest już zawodniczką AZS Białystok

Edyta Rzenno nie jest już zawodniczką AZS Białystok

fot. archiwum

Edyta Rzenno już nie wystąpi w zespole AZS Białystok - poinformowała dziś Gazeta Współczesna. Oznacza to, że jutro w meczu z Chimikiem białostoczanki zagrają w... sześcioosobowym składzie, a do końca sezonu radzić sobie muszą z jedną środkową.

Środkowa AZS Białystok nie poleciała na Ukrainę na rewanż Challenge Cup z Chimikiem Jużny. Według klubu nie poinformowała o tym fakcie. Edyta Rzenno była w środę nie na lotnisku w Warszawie, a u lekarza i dostała miesięczne zwolnienie ze względu na uraz kolana.

Po spotkaniu z działaczami doszło do rozwiązania kontraktu. Co ciekawe, już wcześniej to sama siatkarka zamierzała to zrobić, gdy pojawiały się zaległości w płacach. W drużynie pozostała jedna nominalna środkowa, Anna Łozowska. Rolę drugiej pełnić będzie przyjmująca, Rheeza Grant.

Od dwóch miesięcy prosiłam klub o wizytę u specjalisty, gdyż kolano mnie bolało – opowiada Rzenno na łamach serwisu sport.pl. – Niestety moje prośby były nieskuteczne, więc sama musiałam się tym zająć. Wizytę u lekarza miałam wyznaczoną wcześniej na środę. Czekałam na to długo i nie mogłam przełożyć. Dostałam zwolnienie do 20 lutego, które zaniosłam do klubu. Tam wręczono mi pismo zawiadamiające o rozwiązaniu kontraktu. Pismo to przyjęłam, a dalej sprawą najprawdopodobniej zajmie się prawnik.Rzenno już wcześniej chciała rozwiązać kontrakt, a powodem były zaległości finansowe klubu wobec zawodniczki. Jak twierdzi środkowa, zaległości sięgają października ubiegłego roku. – Siatkarka w kontrakcie ma zapisane, że ma brać udział w rozgrywkach, a Edyta Rzenno odmówiła gry – przedstawia stanowisko klubu dyrektor sportowy Sebastian Humbla.Moim zdaniem niedopuszczalne jest, aby dopiero w przeddzień wyjazdu zawiadomiła nas, że nie może jechać. To był główny powód rozwiązania kontraktu.

źródło: Gazeta Współczesna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved