Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Alberto Giuliani: Nie możemy liczyć na łatwe zwycięstwo

Alberto Giuliani: Nie możemy liczyć na łatwe zwycięstwo

fot. CEV

- Pojedynek rewanżowy będzie dla nas kolejnym wyzwaniem, w którym nie możemy liczyć na łatwe zwycięstwo - mówi trener Lube Banca Macerata. Włosi mimo wygranej w Rzeszowie ostrożnie podchodzą do meczu rewanżowego, chcąc uniknąć "złotego seta".

Resovia jest silną drużyną, co pokazała już w pierwszym spotkaniu, w którym bylibyśmy w stanie osiągnąć zwycięstwo mimo straty kilku punktów do gospodarzy przez większą część pierwszych dwóch setów. Pojedynek rewanżowy będzie dla nas kolejnym wyzwaniem, w którym nie możemy liczyć na łatwe zwycięstwo również dlatego, że nasi przeciwnicy mogą być wzmocnieni kilkoma zawodnikami, którzy nie mogli wystąpić w spotkaniu w Rzeszowie albo nie byli wtedy jeszcze w odpowiedniej dyspozycji fizycznej. Aby zapewnić sobie awans do następnej rundy, musimy zaprezentować się z bardzo dobrej strony również w rewanżu – twierdzi trener Lube Banca Macerata, Alberto Giuliani.

Mecz rewanżowy będzie kolejną batalią, której pierwszą część widzieliśmy w Rzeszowie, ponieważ Resovia, mimo porażki, potwierdziła, że jest drużyną grającą na wysokim poziomie, bardzo wyrównaną i zdolną do tego, żeby postawić nam trudne warunki – przyznaje rozgrywający włoskiej drużyny, Dragan Travica. Dla nas bardzo ważne będzie odpowiednie podejście do tego spotkania, tak żeby nie myśleć o tym, że mamy przewagę, ponieważ sprawa awansu do następnej rundy jest wciąż otwarta. Potrzeba nam maksymalnej koncentracji, determinacji, a z punktu widzenia technicznego – skutecznej zagrywki, która pozwoliłaby nam narzucić swój styl gry – dodaje.

W środowym meczu najistotniejsze dla nas będzie wyjście na boisku ze świadomością, że sprawa awansu do następnej fazy Ligi Mistrzów jest wciąż otwarta, niezależnie od tego, że zwycięstwo w Rzeszowie było dla nas bardzo ważne. Musimy pamiętać o tym, że Resovia jest bardzo mocnym zespołem i przyjedzie na rewanż po to, żeby walczyć o awans do samego końca. Powinniśmy podejść do tego spotkania z taką samą uwagą i nastawieniem, jak to miało miejsce w pierwszym spotkaniu w Polsce. To będzie dla nas niezwykle ważny mecz, ponieważ bardzo zależy nam na awansie do kolejnej rundy play-off. Z naszego punktu widzenia istotne jest również to, żebyśmy rozstrzygnęli losy tej rywalizacji bez konieczności rozgrywania złotego seta, który byłby dla nas zbyt niebezpieczny – przyznaje Marko Podrascanian, środkowy Lube Banca Macerata.źródło: assecoresovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved