Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Znamy wszystkich uczestników XI Memoriału Wagnera

Znamy wszystkich uczestników XI Memoriału Wagnera

fot. archiwum

Przed XI Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera pozostała tylko jedna niewiadoma - miejsce rozegrania turnieju. Poznaliśmy natomiast wszystkich uczestników - do Polski, Rosji i Holandii dołączyła reprezentacja Niemiec.

Niemiecka ekipa brała udział w ubiegłorocznej, dziesiątej edycji tego turnieju. W Zielonej Górze nasi zachodni sąsiedzi zajęli drugie miejsce, ustępując jedynie biało-czerwonym. W ręce niemieckich siatkarzy powędrowały również trzy nagrody indywidualne.

Zdaniem trenera polskiej kadry, Andrei Anastasiego, rywale są świetnie dobrani. Jak mówi szkoleniowiec, żadna drużyna nie wzięła się z przypadku. – To będzie ciekawe doświadczenie. Z Rosją zawsze chcę grać – mamy z nimi od zawsze problemy – nie tylko ostatnio czy na igrzyskach olimpijskich, ale odkąd pamiętam – ocenia przeciwników Anastasi. – Potem mamy Niemcy i jest to znakomita okazja do przećwiczenia ustawień przeciwko niesamowitemu atakującemu, jakim jest Grozer. Z tym zawodnikiem Niemcy mogą bez problemu stać się czołową reprezentacją świata – dodaje trener. – Co do Holandii, to jest to miła niespodzianka, z wieloma młodymi zawodnikami grającymi w całej Europie, która zrobiła w ubiegłym sezonie niesamowite postępy. Kiedy działacze PZPS pytali, czy Holandia mi pasuje, powiedziałem, że jak najbardziej. Tego zespołu trzeba się nauczyć, trzeba go poznać, bo jest młody i nieobliczalny – kontynuuje.

Szkoleniowiec polskiej drużyny zadowolony jest nie tylko z obsady turnieju, ale również z terminu, w którym się odbędzie. –  To dobry zestaw na dwa tygodnie przed mistrzostwami Europy. Termin jest super – nie chciałem, żeby Memoriał był rozgrywany na tydzień przed turniejem. Wtedy potrzebujemy innej pracy niż granie kilkudniowego turnieju. A na ten turniej chciało przyjechać w tym roku mnóstwo ekip. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, ilu trenerów dzwoniło i pytało: „Możemy zagrać w Memoriale?”. Ja często odpowiadałem, że nie ma już miejsca. To jest świetny turniej, lubiany turniej, a do tego dochodzi wyjątkowa postać Huberta Jerzego Wagnera, który w Polsce nadal jest królem – kończy. 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved