Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paweł Zatorski: To nie będzie formalność

Paweł Zatorski: To nie będzie formalność

fot. archiwum

- Widzieliśmy, jak męczyliśmy się na ich terenie, więc liczymy, że nasza publiczność bardzo mocno nam pomoże - ostrzega przed rewanżowym meczem z Arkasem Izmir libero Skry. Wicemistrzowie Polski w pierwszym meczu wygrali 3:1.

W środę bełchatowianie staną przed szansą awansu do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz z Arkasem Izmir podopieczni Jacka Nawrockiego wygrali w czterech setach, co przed rewanżem niewątpliwie stawia ich w roli faworytów. Siatkarze Skry ostrzegają jednak przed hurraoptymizmem. – To nie będzie formalność, bo wiadomo, że trzeba wygrać dwa spotkania. Widzieliśmy, jak męczyliśmy się na ich terenie, więc liczymy, że nasza publiczność bardzo mocno nam pomoże. Wiemy też, że w pewnym sensie pomoże to przeciwnikom, bo taka grupa kibiców zawsze mobilizuje do większej walki – przyznał na oficjalnej stronie klubu Paweł Zatorski. Podobne zdanie ma Karol Kłos.

To będzie bardzo trudny pojedynek, bo tak naprawdę Arkas jeszcze nic nie stracił. Oni mogą tutaj przyjechać, wygrać i świetnie rozegrać złoty set – ocenił środkowy Skry Bełchatów. – System jest teraz taki, że nawet po przegranym meczu 0:3 można przyjechać i odebrać rywalowi zwycięstwo. Może być przecież tak, że w złotym secie będzie im wszystko wychodziło i to oni przejdą dalej. Będzie to więc jeszcze trudniejszy mecz niż u nich.

Kibice Arkasu podczas meczu w Turcji przywitali polski zespół transparentem z napisem „witajcie w piekle”. Czy głośny doping w hali rywala dodatkowo zmotywował siatkarzy Skry? – Nie było tak strasznie, choć doping był głośny i na pewno dawał się we znaki. To był doping bardziej stadionowy niż siatkarski – ocenił Paweł Zatorski. – U nas jest za to „Witamy w ulu”, także my też powitamy ich w Łodzi w naszym skromnym ulu – dodał z uśmiechem Karol Kłos.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved