Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Szabelski: Każdy zawodnik jest częścią zespołu

Paweł Szabelski: Każdy zawodnik jest częścią zespołu

fot. archiwum

W ostatnim ligowym pojedynku ekipa Cuprum Mundo Lubin pokonała na własnym parkiecie drużynę akademików z Poznania. Mimo iż gospodarze popełnili sporo błędów, trener Szabelski jest zadowolony ze swoich podopiecznych.

Trener Paweł Szabelski dobrze ocenia postawę sowich podopiecznych, ale nie popada w hurraoptymizm. – Graliśmy skutecznie w ataku z wysokich piłek, mieliśmy sporo obron, z czego rodziły się punktowe kontry. W końcu zawiązaliśmy akcje na środku siatki, dobrze funkcjonował atak z szóstej strefy. Ocenę na pewno zaniża przegrany pierwszy set, ale chwała chłopakom, że ostatecznie trzy punkty zostały w Lubinie – powiedział. Ekipa Cuprum Mundo Lubin wprawdzie wygrała z KU AZS UAM Poznań, ale pojedynek z jedną z najsłabiej spisujących się w I lidze drużyn nie należał do najłatwiejszych. – W dużej mierze nasze błędy wynikały z dobrej gry akademików. Szczególnie w pierwszym secie, gdzie rywal grał mądrze, skutecznie, a przy tym ryzykownie w elemencie zagrywki. Ponadto trzeba też wspomnieć, że przegraliśmy trzy ostatnie spotkania u siebie i na pewno weszliśmy w mecz dość nerwowo. Wygraliśmy dopiero drugi raz u siebie za trzy punkty – ocenił szkoleniowiec lubinian.

W meczu z poznańskim zespołem w pierwszej szóstce pojawili się występujący do tej pory raczej w roli zmienników Krzysztof Antosik oraz Marcin Kozar. Obaj siatkarze sprostali zadaniu. – Każdy zawodnik jest częścią tego zespołu i każdy ma wpływ na jego wyniki. Uczono mnie zawsze, że wygrywa drużyna, natomiast przegrywają jednostki. Anton i Koza dali impuls drużynie do lepszej gry i cieszę się, że ich mam, ale wierzę, że mogą grać jeszcze lepiej – ich postawę podsumował trener.

Kolejnym rywalem drużyny z Lubina będzie MKS Banimex Będzin. Obie ekipy sąsiadują w ligowej tabeli (między nimi jest zaledwie oczko różnicy w dorobku punktowym), zapowiada się więc ciekawe spotkanie. – Zespól z Będzina to bardzo mocny rywal. Posiadający wielu nietuzinkowych graczy. Mocni atakujący, środkowi o bardzo dobrych warunkach fizycznych, zróżnicowani przyjmujący. Drużyna solidna, doświadczona, grająca szybko na skrzydłach – ocenia najbliższego rywala Paweł Szabelski.źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved