Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Janusz: Każdy mecz daje nam naprawdę dużo

Marcin Janusz: Każdy mecz daje nam naprawdę dużo

fot. Cezary Makarewicz

- Pokazaliśmy, że chęcią do gry i wolą walki można wygrywać i wykorzystaliśmy na ile się dało ich braki kadrowe - mówił po sobotniej wygranej nad PGE Skrą Bełchatów rozgrywający AZS Częstochowa, Marcin Janusz.

W spotkaniu ze Skrą Bełchatów to nie wy byliście faworytem. Przegrywaliście już w meczu 0:2, ale ostatecznie tie-break, podobnie jak w meczu z Resovią, należał do was. Co twoim zdaniem było kluczem do zwycięstwa?

Kluczem była zagrywka. Bełchatowianie mieli bardzo duże problemy z przyjęciem, co przekładało się na słabszą grę tego zespołu w ataku. U nas pojawiło się również kilka obron i to nam pozwoliło podnieść się nawet przy stanie 0:2 i sprawić miłą niespodziankę dla nas i naszych kibiców.

Trener Kardos na konferencji prasowej wspomniał o osłabieniu, w jakim grała Skra. Czy to według ciebie miało wpływ na przebieg meczu?Oczywiście, zdajemy sobie sprawę z tego, że jeśli Skra dysponowałaby wszystkimi zawodnikami, to wynik meczu z pewnością byłby inny. Mimo wszystko to Bełchatów był faworytem, a my pokazaliśmy, że chęcią do gry i wolą walki można wygrywać i wykorzystaliśmy na ile się dało ich braki kadrowe.

W swoich szeregach macie Grzegorza Boćka, który w sobotę rozegrał kolejne już dobre zawody. Dla ciebie jako rozgrywającego to chyba wielki komfort mieć zawodnika, do którego możesz posłać piłkę i wiedzieć, że z dużym prawdopodobieństwem zostanie ona skończona.

Tak. Jeśli Grzesiek gra na takim poziomie, to jest w stanie pociągnąć naszą drużynę do zwycięstwa. Trzeba jednak podkreślić, że w pojedynkę nie da się wygrać meczu z takim zespołem jak Skra. Każdy z nas włożył całe serce w ten mecz i to sprawiło, że odnieśliśmy zwycięstwo.

Ciągle podkreślacie, że dopiero uczycie się, oswajacie się z grą na najwyższym poziomie. Czy możesz powiedzieć, że te mecze, które rozegraliście do tej pory, dużo ciebie osobiście i was jako zespół nauczyły?

– Każdy mecz, każdy trening daje nam naprawdę dużo i wszyscy czujemy, że to, co robimy, idzie w dobrym kierunku. Niestety nie zawsze potrafimy pokazać wszystkie nasze możliwości w meczu. Mamy momenty bardzo dobrej gry, ale z kolei zdarzają się nam częste przestoje i to jest powód dlaczego zajmujemy ostatnie miejsce w tabeli.

Teraz przed wami dwa mecze z czołowymi zespołami tabeli, a potem gra o miejsca 9-10. Myślicie już o tych spotkaniach i już pod nie trenujecie czy jednak bardziej skupiacie się na końcówce fazy zasadniczej?

– Skupiamy się na kolejnym meczu, każdy z nas chce zaprezentować się jak najlepiej. Nie myślimy o tym, że najbliższe dwa mecze nie dadzą nam już szansy na grę w fazie play-off. Po prostu chcemy wyjść na boisko i walczyć o każdą piłkę. A może uda się sprawić kolejną niespodziankę? Na pewno należy się to naszym kibicom, którzy mimo tego, że nie potrafimy zbyt często odnosić zwycięstw, nadal nas wspierają.

Teraz ze względu na Puchar Polski nastąpi przerwa. Jakie są plany na ten czas, czy uda się zorganizować jakieś sparingi? Wiadomo, że przerwy nie służą nikomu, zwłaszcza młodym zawodnikom.

– Część z nas prawdopodobnie wystąpi w meczu Młodej Ligi. Oprócz tego będziemy starali się trenować jak najwięcej, więc ta przerwa nie będzie czasem dla nas straconym.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved