Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sokół lepszy od sosnowieckiego SMS-u

II liga K: Sokół lepszy od sosnowieckiego SMS-u

Dobra passa siatkarek Sokoła nadal trwa. Tym razem katowiczanki bez większych problemów pokonały uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca 3:0. Młode adeptki siatkówki jedynie w trzeciej odsłonie postawiły się gospodyniom.

Katowiczanki od początku pierwszej partii zdominowały wydarzenia na boisku. Ich bardzo dobra i skuteczna zagrywka nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł młodym siatkarkom z Sosnowca, które miały ogromne problemy z konstruowaniem swoich akcji w ataku. Jeśli już im się to udawało, to bezbłędne w obronie sokolanki podbijały te ataki, wyprowadzając kontry. Dokładając do tego bardzo dokładne i precyzyjne przyjęcie po stronie gospodyń, minimalną ilość błędów własnych oraz wysoką skuteczność w ataku, trudno było oczekiwać innego wyniku niż zdecydowane zwycięstwo zespołu z Katowic. Ostatecznie pierwsza odsłona meczu zakończyła się wynikiem 25:15 dla Sokoła.

Drugi set to kontynuacja bardzo dobrej i skutecznej gry gospodyń, które będąc na fali, zdobywały seryjnie punkty. W dalszym ciągu decydujące znaczenie miała trudna i agresywna zagrywka po stronie katowickiej drużyny. Pozwalała ona na ustawienie szczelnego bloku i ułatwiała grę obronną gospodyń. Drugi set zakończył się wynikiem 25:16 dla Sokoła.

Trzeci i jak się później okazało – ostatni set tego pojedynku był najbardziej zacięty. Emocje jednak w nim zaczęły się dopiero w samej końcówce, gdyż do stanu 24:20 dla katowiczanek to one kontrolowały całkowicie przebieg tej partii. Mając kilka piłek meczowych w górze, gospodynie ogarnęła dziwna i niespotykana dotąd niemoc w ataku. Nie potrafiły zdobyć decydującego punktu i nagle zrobiło się 24:24. Od tego momentu oba zespoły szły „punkt za punkt” i dopiero przy stanie 26:26 dość kontrowersyjna decyzja sędziego dała gospodyniom punkt, a za chwilę zdobyły one decydujące oczko, wygrywając tę partię 28:26 i cały mecz 3:0.

Sokół’43 AZS AWF Katowice – SMS PZPS II Sosnowiec 3:0
(25:15, 25:16, 28:26)