Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zbuntowana weryfikacja video

Zbuntowana weryfikacja video

fot. archiwum

W żadnym z pięciu spotkań 16. kolejki PlusLigi nie było możliwości korzystania z systemu wideo weryfikacji. Według informacji, jakie uzyskał Przegląd Sportowy, powodem sytuacji jest strajk ekip przygotowujących powtórki, a wszystko przez zaległości finansowe.

Jak dowiedział się Przegląd Sportowy, ekipy CVS nie otrzymały zapłaty za swoje usługi od piątej kolejki PlusLigi. Zaległości Polskiej Ligi Piłki siatkowej sięgają zatem kilku miesięcy. Dodatkowym powodem ma być również spór o prawa patentowe do pomysłu video weryfikacji w siatkówce.

Oburzenia i zaskoczenia nie krył szkoleniowiec Politechniki Warszawskiej Jakub Bednaruk.To skandal, że w tak ważnych meczach, jakie są rozgrywane w końcówce pierwszej fazy rozgrywek, nie ma systemu powtórek wideo, który wcześniej pomagał nam i sędziom w trakcie sezonu – przyznał w rozmowie z Przeglądem Sportowym. Oficjalnego wytłumaczenia zaistniałej sytuacji nie dał również Artur Popko, prezes PLPS. – Mam nadzieję, że problem uda się rozwiązać w najbliższych dniach. Proszę być spokojnym o przyszłość tego projektu, nie jest zagrożony – przekonywał w Przeglądzie Sportowym Popko.

Dla polskiej siatkówki, jak i ogólnoświatowej system video weryfikacji jest dużym krokiem w przód. Weryfikacja challenge była już próbnie wykorzystywana m.in. w czasie Final Four ubiegłorocznej Ligi Mistrzów, a od tego sezonu znacznie ułatwia prace sędziów w PlusLidze.Więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved