Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Wrocław chce zorganizować mecz otwarcia mistrzostw świata

Wrocław chce zorganizować mecz otwarcia mistrzostw świata

fot. archiwum

W przyszłorocznych mistrzostwach świata siatkarzy reprezentacja Polski rozegra we Wrocławiu przynajmniej cztery spotkania grupowe. Teraz miasto rywalizuje ze Stadionem Narodowym w Warszawie o mecz otwarcia imprezy.

Siatkarski mundial mężczyzn rozpocznie się we wrześniu 2014 roku i będzie trzecią wielką imprezą sportową we Wrocławiu mieście w ostatnich latach. Pod względem liczby meczów ten turniej przewyższy jednak Eurobasket 2009 czy piłkarskie Euro 2012.

W sumie w Hali Stulecia podczas przyszłorocznych mistrzostw mają zostać rozegrane aż 23 spotkania, w tym przynajmniej cztery pojedynki Polaków – gospodarzy turnieju i faworytów do złotego medalu. Dziś trwa walka o to, by we Wrocławiu odbył się także mecz otwarcia imprezy. W tym wypadku miasto rywalizuje ze Stadionem Narodowym w Warszawie. Władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej chcą bowiem, by mistrzostwa zostały rozpoczęte w sposób nietypowy – od spotkania biało-czerwonych na 58-tysięcznym stadionie piłkarskim.

Rzeczywiście, taka koncepcja jest rozważana, ale na razie wiążące ustalenia jeszcze nie zapadły. Kalendarz mistrzostw i dokładny rozkład meczów powinien być znany na przełomie stycznia i lutego – mówi wiceprezes PZPS Artur Popko, który potwierdza, że Wrocław jest faworytem do goszczenia meczów biało-czerwonych w pierwszej fazie turnieju. – Jesteśmy po rozmowach z władzami miasta. Współpraca z Wrocławiem od lat układa się bardzo dobrze, Hala Stulecia będzie na turniej po remoncie i dlatego uważamy, że to optymalna lokalizacja – podkreśla Popko.O jaki remont Hali Stulecia chodzi wiceprezesowi PZPS? Bynajmniej nie o rewitalizację i modernizację obiektu, która już się zakończyła, a kosztowała 88 mln zł. Jeśli chcemy mieć mistrzostwa świata, musimy ponownie zainwestować w halę. Tym razem pojawią się w niej dodatkowe, teleskopowe trybuny. – Dzięki nim liczba miejsc siedzących na meczach siatkówki wzrośnie z 6,5 do 10 tys. widzów. Koszt tej inwestycji to około 12 mln zł – informuje rzeczniczka Hali Stulecia Agnieszka Wardawa, która zapewnia, że instalacja trybun nie będzie wymagała rozkuwania nowej posadzki.

Za możliwość organizacji mistrzostw Wrocław zapłaci 8 mln zł, z czego 2 mln zł w tym, a 4 mln zł w przyszłym roku. Taka inwestycja może być jednak dla miasta bardzo korzystna, bo wiadomo, że na mecze reprezentacji Polski przyjadą tam tysiące kibiców, a miliony będą oglądać wrocławskie spotkania biało-czerwonych w telewizji Polsat. Jest ona współorganizatorem turnieju, a jej przedstawiciele lobbowali, by część pojedynków kadry narodowej odbywała się właśnie we Wrocławiu. – Dla nas goszczenie Polaków na mundialu było priorytetem. Liczymy, że mistrzostwa będą dla miasta prawdziwym świętem, pod pewnym względami przewyższającym nawet Euro 2012 – mówi Piotr Mazur, dyrektor biura sportu we wrocławskim urzędzie miasta.

Autor: Michał Karbowiak, więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved