Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Komplet punktów zostaje w Łodzi

ORLEN Liga: Komplet punktów zostaje w Łodzi

W meczu kończącym 15. kolejkę ORLEN Ligi, drużyna Budowlanych Łódź w trzech setach pokonała Siódemkę Legionovię Legionowo. Podopieczne Macieja Kosmola w żadnej z partii nie miały problemów z rywalkami i zasłużenie zainkasowały trzy punkty.

Od samego początku obie drużyny wymieniały się punkt za punkt, atak za atak. Dopiero gdy Thompson ustrzeliła zagrywką Saad, łodzianki objęły dwupunktowe prowadzenie 5:3. Wielokrotnie akcje obfitowały w obrony po obu stronach siatki, zapewniając wiele emocji od pierwszego uderzenia. Wyrównana walka toczyła się jeszcze chwilę po pierwszym czasie technicznym. Jednak gdy ponownie Ściurka utrudniła rywalkom grę dobrą zagrywką, a w kolejnym uderzeniu dobrze zareagował łódzki blok, łodzianki odskoczyły w ciągu krótkiego czasu na 12:7. Straty niwelować zaczęła Skorupa, dobrze spisując się w bloku (9:12), ale po błędzie na siatce Bąk ekipa Budowlanych ponownie miała pięć oczek nadwyżki. Po drugiej przerwie technicznej podopieczne trenera Kosmola najpierw zablokowały atakującą w trudnej sytuacji Łukaszewską, a następnie długą akcję zakończyła Piątek. O czas od razu poprosił trener Wojciech Lalek, gdyż jego zespół przegrywał już 11:18. W dalszej części seta gra nie należała do najbardziej porywających. Łodzianki popełniały dużą ilość błędów, natomiast ekipa Legionovii miała duże problemy ze skończeniem ataków w pierwszym uderzeniu. Dodatkowo co jakiś czas zagrywka Budowlanych sprawiała im spore problemy, czym łodzianki nadrabiały (23:16) i pewnie wygrały w całym secie do 18.

Pierwsze akcje kolejnej odsłony rozpoczęły się od dobrej zagrywki Golec, bloku Pyci i prowadzenia Budowlanych 3:0. Legionowianki, przy małej pomocy Mikołajewskiej, dość szybko zbliżyły się jednak do rywalek na jeden punkt straty (3:4). Wtedy ponownie dał o sobie znać łódzki blok, tym razem blokujący Chojnacką (6:3). W kolejnej akcji siatkarka zrewanżowała się, zatrzymując kontrę Budowlanych, te jednak ciągle utrzymywały znaczną przewagę (8:4). Liczne błędy przyjezdnych i nadal skuteczna gra łodzianek zaowocowały sześciopunktową różnicą na korzyść ekipy Macieja Kosmola (12:6). Dużo nerwowości na boisku nie wpływało korzystnie na i tak kulejącą skuteczność w ataku drużyny gości, a na drugiej przerwie technicznej łodzianki prowadziły już siedmioma punktami. W dodatku mądra gra Amerykanki Thompson równomiernie rozkładała atak łodzianek. Chwilę po drugim czasie technicznym kapitan Siódemki Legionovii, Kinga Bąk, starała się z pola zagrywki pociągnąć grę swojej drużyny, jednak zdołała tylko zniwelować straty do pięciu punktów. Podopieczne Macieja Kosmola, skuteczniejsze praktycznie we wszystkich elementach, kolejnym blokiem wypracowały siódmy punkt nadwyżki (20:13) dążąc do wygranej w kolejnym secie. Przy stanie 23:18 trener Legionovii wykorzystał kolejną przerwę na żądanie, w poczynania jego zespołu wkradło się bowiem bardzo dużo niedokładności. Siatkarki Budowlanych spokojnie dokończyły partię, wygrywając 25:18.

Łodzianki rozpoczęły trzeciego seta z mocnym poczuciem wiary w swoje możliwości, co było bardzo widoczne w ich poczynaniach. Legionowianki z kolei próbowały walczyć, ale momentami robiły to bardzo niestarannie. Odzwierciedlał to wynik 5:2 na korzyść Budowlanych. Nie do zatrzymania w tym spotkaniu była Magdalena Piątek, która radziła sobie praktycznie z każdą piłką do niej posłaną. Po jej kolejnym uderzeniu obie drużyny udały się na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:5 miejscowych. Chwila przestoju w ekipie Macieja Kosmola i błąd przekroczenia linii w ataku Piątek sprawiły, że na tablicy wyników widniał remis 9:9. Kolejne nieskończone akcje w pierwszym tempie Siódemki Legionovii stwarzały okazje dla miejscowych, które objęły dwupunktowe prowadzenie, a następnie szybko je podwyższyły na 15:10. Konsekwentna gra łodzianek do samego końca połączona z błędami przeciwniczek nie pozwoliła zagrozić już osiągniętemu wynikowi. Bardzo skuteczne w obronie gospodynie spotkania nie pozwalały rywalkom rozwinąć się w ataku. Do końca próbowała poderwać do walki koleżanki Bąk, po jej kolejnej kiwce z drugiej piłki Maciej Kosmol poprosił nawet o czas, gdyż z wysokiego prowadzenia jego zespołu zostały cztery oczka (20:16). Po chwili oddechu jego podopieczne wróciły do wcześniejszej dyspozycji i po skutecznym dwubloku prowadziły 22:16. W końcówce w drużynie Budowlanych pojawiła się również pozyskana jakiś czas temu Ampudia. Siatkarka po dwóch udanych akcjach w ataku utrudniła dodatkowo rywalkom grę dobrą zagrywką, co pozwoliło jej koleżankom zakończyć całe spotkanie blokiem.

MVP: Magdalena Piątek (Budowlani Łódź)

Budowlani Łódź – Siódemka Legionovia Legionowo 3:0
(25:18, 25:18, 25:18)

Budowlani: Piątek (14), Thompson (2), Mikołajewska (2), Ściurka (8), Golec (10), Pycia (7), Durajczyk (libero) oraz Wójcik (2), Bryda (5), Kruk (2), Sikorska (3) i Ampudia (2)
Legionovia: Sołodkowicz (7), Skorupa (6), Maciejczyk (2), Bąk (3), Łukaszewska (4), Michailenko (5), Saad (libero) oraz Chojnacka (4), Gierak (2) i Jóźwicka