Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Nagroda specjalna Plebiscytu dla pary plażowej Prudel/Fijałek

Nagroda specjalna Plebiscytu dla pary plażowej Prudel/Fijałek

fot. archiwum

Od połowy stycznia prezentowaliśmy zwycięzców w dziewięciu kategoriach VII Plebiscytu Strefy Siatkówki, który podsumowywał miniony 2012 rok. Zgodnie z zapowiedziami czas na specjalne wyróżnienie. Zdaniem redakcji zasłużyła na nie plażowa para Prudel/Fijałek.

Po raz pierwszy w Plebiscycie Strefy Siatkówki przyznana została nagroda specjalna, o czym informowaliśmy w grudniu, ogłaszając naszą zabawę. Jest to wyróżnienie od wszystkich redaktorów naszego serwisu, którzy docenili w ten sposób rosnące sukcesy Mariusza Prudla i Grzegorza Fijałka. W dużej mierze przełożyły się one na popularność siatkówki plażowej w naszym kraju. Nie dziwi więc fakt, że nasza eksportowa para plażowa w minionych latach trzykrotnie triumfowała w Plebiscycie Strefy Siatkówki. Za każdym razem Prudel i Fijałek wygrywali miażdżącą różnicą głosów. Jako że w tym roku nasi redaktorzy jednogłośnie przyznali nagrodę specjalną naszym olimpijczykom z Londynu, celowo pominęliśmy ich nazwiska w kategorii na najlepszą polską parę plażową 2012 roku.

Duetu Mariusz Prudel/Grzegorz Fijałek nie trzeba nikomu przedstawić. Polska dwójka jest najlepiej kojarzoną parą polskiej siatkówki plażowej. A dlaczego? Obaj siatkarze ciężko na to pracowali, nie tylko w ostatnim roku, ale od długiego czasu. Są pierwszą polską dwójką, która zaczęła odnosić konkretne sukcesy na światowych plażach. W 2011 roku znaleźli się w czołówce światowych plażowiczów. Fijałek i Prudel po najlepszym sezonie w karierze uplasowali się w rankingu turniejowym World Tour na czwartej pozycji. Natomiast w minionym 2012 roku po raz kolejny zapisali się w historii nie tylko całego polskiego sportu, ale i sportu światowego, jako pierwsi reprezentanci Polski w siatkówce plażowej na igrzyskach olimpijskich. Mało tego, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel swój olimpijski debiut mogą uznać za bardzo udany, mimo że przygotowania mocno utrudnił uraz tego pierwszego. Polacy sprawili polskim kibicom jedną z większych i najmilszych niespodzianek. Nasza para otarła się o strefę medalową, a ostatecznie zajęła piątą lokatę w całym turnieju olimpijskim, dzielnie walcząc z orzełkiem na piersi.źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved