Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: 18. kolejka pod znakiem trzysetowych spotkań

Młoda Liga: 18. kolejka pod znakiem trzysetowych spotkań

fot. archiwum

W 18. kolejce Młodej Ligi wszystkie spotkania zakończyły się wynikiem 3:0, a w aż 3 przypadkach triumfowali gospodarze. Częstochowianie po raz drugi w sezonie pokonali bełchatowian, a to dlatego, że z pomocą przyszli im koledzy grający w PlusLidze.

Młodzi rzeszowianie jako jedyni w tej kolejce zdołali się zrewanżować rywalom za porażkę z pierwszej części rundy zasadniczej i we własnej hali pokonali rówieśników z Kędzierzyna-Koźla. Co prawda mecz zakończył się w trzech setach, lecz nie zabrakło w nim ani emocji, ani walki, bowiem kędzierzynianie robili wszystko, co w ich mocy, by ponownie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. I mimo iż siatkarze z Opolszczyzny byli od miejscowych minimalnie lepsi w ataku czy w bloku, to ustępowali im w elemencie zagrywki, lecz ich gwoździem do trumny okazały się błędy własne, których popełniali zbyt wiele w kluczowych momentach.

Resovia Rzeszów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0
(25:23, 28:26, 25:23)

Składy zespołów:
Resovia: Kędzierski (3), Jakubek (9), Szalacha (13), Pałka (9), Kozdroń (6), Mordyl (7), Woś (libero) oraz Komenda i Gąsior (2)
ZAKSA: Brzeziński (12), Polanski (6), Butryn (12), Andrulewicz (6), Kamiński (2), Zapłacki (9), Koziura (libero) oraz Piotrowski (2)
Większych problemów z pokonaniem bełchatowian na ich własnym terenie nie mieli siatkarze spod Jasnej Góry. Przyjezdni wykorzystali swoje doświadczenie zdobyte w rozgrywkach PlusLigi i w żadnym z setów nie pozwolili rywalom rozwinąć skrzydeł, od początku kontrolując przebieg boiskowych wydarzeń. Częstochowianie swe zwycięstwo zawdzięczają przede wszystkim lepszej organizacji ataku oraz swojemu spokojowi, który przejawiał się przede wszystkim tym, że popełniali mniej błędów własnych niż gospodarze.

Skra Bełchatów – Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa 0:3
(18:25, 20:25, 21:25)

Składy zespołów:
Skra: Maćkowiak (7), Koźmiński (16), Konieczny (3), Cedzyński (3), Bogus, Zugaj (3), Turoboś (libero) oraz Augustyniak, Kowalewski (3), Markiewicz (2) i Pietrzak (1)
AZS: Kotas (1), Marcyniak (9), Kaczyński (13), Hebda (12), Bociek (11), Janusz (2), Piechocki (libero) oraz Kapitański


Do niespodzianki doszło w Bydgoszczy, gdzie wyżej notowani stołeczni zawodnicy ulegli miejscowym. Warszawianie już po raz drugi w tym sezonie ulegli rówieśnikom z grodu znad Brdy, lecz o ile w poprzednim spotkaniu byli dla nich równorzędnymi partnerami, o tyle tym razem jedynie w inauguracyjnej partii zdołali dotrzymać im kroku. W kolejnych dwóch setach zaś to miejscowi dyktowali warunki, a działo się to w dużej mierze dzięki temu, iż byli o wiele lepiej dysponowani w stosunku do podopiecznych Krzysztofa Wójcika, przede wszystkim w elemencie ataku i zagrywki, co zaważyło o ich wygranej.

Delecta Bydgoszcz – MOS Wola AZS Politechnika Warszawska 3:0
(27:25, 25:19, 25:20)

Składy zespołów:
Delecta: Lipski (2), Waliński (12), Wiese (12), Rejno (11), Sieńko (3), Owczarz (13), Bonisławski (libero) oraz Stasiński
MOS: Dmowski (1), Obermeler (6), Monkiewicz (2), Szuleka (5), Sobolewski (10), Turkot (8), Olenderek (libero) oraz Cichocki (2), Skwarek i Kańczok (4)


Spalanie w niecałą godzinę rozprawili się z kielczanami, pozwalając im na zdobycie w całym meczu zaledwie czterdziestu ośmiu oczek. Effector Kielce to kolejna drużyna, której słabości obnażyli podopieczni Macieja Zendeła i która nie była w stanie w żadnym stopniu skutecznie im się przeciwstawić. Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale w każdym jednym elemencie prezentowali się nieporównywalnie lepiej od rywali, a ich przewaga najlepiej uwidoczniła się na siatce, zwłaszcza w elemencie bloku, którym zdobyli dwanaście oczek, a więc dwanaście razy więcej niż kielczanie.

SMS PZPS Spała – Effector Kielce 3:0
(25:17, 25:14, 25:17)

Składy zespołów:
SMS: Nowakowski (1), Siek (7), Smolarczyk (6), Gajdek (6), Filipiak (12), Wolański (7), Kramer (libero) oraz Wacek (5), Zwiech, Drewniak (1), Borończyk (1) i Dawid (7)
Effector: Wilczyński (1), Plutka (8), Kryniewski (2), Imiołek (4), Wasilewski (3), Adamus (4), Tajer (libero) oraz Rajkiewicz i Koźdub


Większych problemów z pokonaniem siatkarzy z Warmii nie miała drużyna wicelidera tabeli. Młodzi gdańszczanie rozpoczęli spotkanie z wysokiego C, natychmiast narzucając miejscowym własny rytm. Olsztynianie, mimo usilnych starań, nie byli w stanie znaleźć recepty na dobrą grę, nawet pomimo faktu, iż w zasadzie dotrzymywali im kroku, jeśli chodzi o elementy ataku i zagrywki. Kluczowe jednak były błędy własne – tych akademicy popełnili nieco więcej od swych rówieśników i to one zadecydowały o ich przegranej.

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 0:3
(19:25, 22:25, 22:25)

Składy zespołów:
AZS: Ruszczyk (7), Wojtulewicz (1), Guzewicz (17), Kozłowski (3), Kochanowski (3), Bednarczyk (4), Mariański (libero) oraz Obrębski, Urbanowicz (3) i Wróbel (4)
Trefl: Stępień (1), M’Baye (7), Behrendt (9), Zemlik (6), Osiak (3), Pietruczuk (19), Zaborowski (libero) oraz Sulima, Stolc i Urbanowicz (1)

Zobacz również:
Wyniki 18. kolejki oraz tabela Młodej Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved