Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marek Kardoš: Potrafiliśmy to wykorzystać

Marek Kardoš: Potrafiliśmy to wykorzystać

fot. archiwum

- Trenujemy dużo i długo, więc o to, że zawodnicy wytrzymają takie obciążenie, byliśmy spokojni - mówił po wygranym meczu ze Skrą Bełchatów w rozmowie z portalem sport.pl Marek Kardoš - trener AZS-u Częstochowa.

W tym sezonie wygraliście z Resovią i Skrą, odebraliście punkt ZAKSIE i na tym praktycznie koniec. Jak to się dzieje, że potraficie powalczyć z najsilniejszymi, a z zespołami znacznie słabszymi przegrywacie dość gładko?

Marek Kardoš: – Prawda jest taka, że w meczach, które wygraliśmy, może z wyjątkiem tego z Resovią, nasi przeciwnicy mieli problemy ze zdrowiem. Gdy w szóstce brakuje dwóch czy trzech zawodników, to na boisku to czuć. My potrafiliśmy to wykorzystać, wiedząc o problemach rywali, łapaliśmy wiatr w żagle i wygrywaliśmy.

Problemy rywali to jedno, ale żeby wygrać, trzeba mimo wszystko mieć jakieś atuty.– Wygrywaliśmy między innymi dzięki bardzo dobrej grze Grześka Boćka. Bo druga prawda jest taka, że gdy Grześkowi nie idzie, to się męczymy. W Bełchatowie miał bardzo dobre zawody. Nie tylko on, ale większość chłopaków. Oni nie zawsze potrafią grać na równym poziomie, ale tym razem wypadli korzystnie.

Kilka godzin przez meczem w PlusLidze większość zawodników rozegrało ze Skrą pojedynek o punkty w Młodej Lidze. Można się było obawiać, że nie podołają tak dużemu obciążeniu, tymczasem nie był to dla nich żaden problem.

– W tym drugim meczu Grzesiek Bociek tak naprawdę rozkręcał się od połowy drugiego i trzeciego seta, a w czwartym i piątym grał już na miarę swoich możliwości. On ma taką charakterystykę, że potrzebuje rozgrzewać się dłużej i to, że grał więcej, zadziałało korzystnie. Generalnie problemu ze zmęczeniem nie było. Nie bez powodu. My trenujemy dużo i długo, więc o to, że zawodnicy wytrzymają takie obciążenie, byliśmy spokojni.

*Rozmawiał Tadeusz Iwanicki (sport.pl)
**Cały wywiad na www.sport.pl

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved