Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Karolina Polak: Zrobimy jeszcze kilka niespodzianek

Karolina Polak: Zrobimy jeszcze kilka niespodzianek

fot. Silesia Volley

- Dużą rolę odegrała nasza dobra zagrywka, dzięki której narzuciłyśmy tempo gry rywalkom - mówiła po wygranej w Krakowie Karolina Polak. - Ale o zwycięstwo nie było łatwo, ponieważ Wisła bardzo dobrze grała w obronie - dodała rozgrywająca Silesii.

W miniony weekend odniosłyście ważne zwycięstwo w Krakowie z Wisłą. Rywalki tylko w pierwszej odsłonie znalazły skuteczną receptę na wygraną, z biegiem czasu to wy przejęłyście inicjatywę na boisku. Jak z twojej perspektywy wyglądało to spotkanie?

Karolina Polak:Pierwszy set posłużył nam do oswojenia się z kibicami, halą i ogólną atmosferą, która panowała w Krakowie. W miarę upływu czasu czułyśmy się coraz bardziej pewne siebie. Dużą rolę odegrała nasza dobra zagrywka, dzięki której narzuciłyśmy tempo gry rywalkom. Prawdę mówiąc, jechałyśmy do Krakowa po trzy punkty, cały tydzień trenowałyśmy pod tego przeciwnika i to się opłaciło. Ale o zwycięstwo nie było łatwo, ponieważ Wisła bardzo dobrze grała w obronie.

Problemy zdrowotne krakowianek ułatwiły wam zadanie?Szczerze mówiąc, nie zastanawiałam się nad tym, ponieważ Wisła nie może narzekać na brak zmienniczek. Myślę, że dziewczyny, które weszły za kontuzjowane zawodniczki, poradziły sobie i nie uważam, że problemy krakowianek ułatwiły nam zadanie. Oczywiście, życzę Sandrze i Dominice szybkiego powrotu do zdrowia.

To już wasza czwarta wygrana z rzędu. Tak dobra passa chyba jeszcze bardziej motywuje drużynę i sprawia, że z większą ochotą podchodzi się do treningów?

Aż musiałam policzyć czy czwarta, bo wydaje się, jakby od meczu w Policach były same zwycięstwa (śmiech). Bardzo nas cieszy taki stan rzeczy. Na dzień dzisiejszy mamy pewne trzecie miejsce, a na początku sezonu rozmawialiśmy o środku tabeli. Treningi treningami, ale my już nie możemy doczekać się soboty (śmiech).

Teraz przed wami mecz ze Stalą Mielec. Wcześniej rywalki urwały wam punkt. Wiecie, co musicie poprawić w swojej grze, aby tym razem zdobyć komplet oczek? Wykorzystacie zawirowania finansowo-organizacyjne mieleckiego klubu?

Kompletnie nie interesuje mnie sytuacja tego klubu i nic nie będziemy wykorzystywać. Poprzedni mecz ze Stalą odbył się jakiś czas temu. Od tamtego momentu na pewno nasza gra uległa dużej zmianie. Ten tydzień wykorzystamy na treningi pod drużynę z Mielca i skupimy się bardziej na naszej jeszcze lepszej grze.

Własna hala pomoże wam w odniesieniu kolejnego zwycięstwa?

Własna hala to na pewno duży atut, ale czy go wykorzystamy? Okaże się w sobotę.

Widać, że powoli zaczyna krystalizować się czołówka tabeli. Uważasz, że to właśnie wy, Jedynka oraz Chemik będziecie rozdawały karty w fazie play-off?

Takie pytania są bardzo trudne. Wszyscy bardzo byśmy tego chcieli, ale to tylko sport, w którym zdarzyć się może wszystko. My na pewno zrobimy jeszcze kilka niespodzianek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved