Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zawisza Sulechów wrócił na pozycję lidera

II liga K: Zawisza Sulechów wrócił na pozycję lidera

Siatkarki Zawiszy Sulechów po przekonującym zwycięstwie 3:0 nad Piastem Szczecin powróciły na I miejsce w grupie 1. II ligi. Podopieczne Marka Mierzwińskiego zwyciężyły w trzech setach, nie pozostawiając rywalkom żadnych złudzeń na wygraną.

Mecz na szczycie w grupie pierwszej nie dostarczył długo oczekiwanych emocji. Na parkiecie od początku do końca dominowały gospodynie, które po kilkudziesięciu minutach gry mogły wraz z kibicami cieszyć się z kolejnych trzech punktów. Pierwszy set zaczął się od wyrównanej gry z obu stron. Piast prowadził nawet 8:7 po serii zagrywek Matusz, ale od tego momentu do głosu zaczęły dochodzić miejscowe. Przy stanie 10:8 dla Zawiszy trener szczecinianek, Rafał Prus, poprosił o przerwę. Rozpędzone sulechowianki grały jednak jak w transie. Kierowane przez Placek wyszły na prowadzenie 16:10, 21:12 i 22:16, by po 25 minutach gry zwyciężyć seta do 19.

Drugą partię Piast rozpoczął z jedną zmianą. Na boisku w miejsce słabo spisującej się Graczyk pojawiła się Zając. Zespół Zawiszy napędzony zwycięstwem w pierwszym secie prowadził 6:2, 12:8 i 16:10, kontrolując w pełni wydarzenia na parkiecie. Piast miał olbrzymie problemy ze skończeniem ataków na lewym skrzydle, gdzie raz po raz napotykał się na szczelny blok miejscowych. Od tego momentu w miejsce Matusz powróciła na parkiet Graczyk i wówczas gra nieco się wyrównała. Zawisza tracił systematycznie wypracowaną przewagę, dzięki dobrej grze Guzowskiej i Kazanieckiej. Po serii dobrych zagrywek Dudy na tablicy widniał remis po 22. Niestety fakt, że każda dobra seria musi się kiedyś skończyć, potwierdził się i tym razem. Duda zepsuła zagrywkę, a Wellna wraz z Kocembą nie pomyliły się w końcówce i po kontrowersyjnej decyzji pani sędzi przyznającej ostatni punkt miejscowym, set zakończył się wynikiem 25:22.

W trzecim secie przewaga lidera z Sulechowa była na tyle wyraźna, że miejscowy spiker już przy wyniku 19:11 ogłosił triumfalnie powrót Zawiszy na szczyt ligowej tabeli, prorokując zwycięstwo gospodyń za trzy punkty. Jak się okazało, trafił w „dziesiątkę”, gdyż Piast nie powstał z kolan i na parkiecie rządziła już tylko jedna ekipa. Gospodynie prowadziły 11:7, a po zagrywkach bardzo dobrze spisujących się od początku sezonu środkowych Ganszczyk i Kucharskiej, nawet 19:10. Chociaż w Piaście nadal nie zawodziła prawa strona siatki, to przy kiepskiej postawie lewego ataku, mecz po 77. minutach skończył się zdecydowanym zwycięstwem Zawiszy, który potwierdził, że w tym sezonie jest zdecydowanym faworytem do wygrania nie tylko rywalizacji w swojej grupie, ale i turnieju mistrzyń.

Zawisza Sulechów – Piast Szczecin 3:0
(25:19, 25:22, 25:16)

Skład zespołów:
Zawisza: Wellna, Placek, Ganszczyk, Banecka, Kocemba, Ciechnowska, Rzepnikowska (libero) oraz Kucharska i Witkowska
Piast: Matusz, Graczyk, Kazaniecka, Guzowska, Duda, Zaleszczyk, Gliwa (libero) oraz Zając