Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Brazylijczycy zmieniają system pracy z najlepszymi zawodnikami

Brazylijczycy zmieniają system pracy z najlepszymi zawodnikami

fot. archiwum

Reprezentacja siatkarzy i siatkarek plażowych z kraju kawy rozpoczęła w Rio de Janeiro przygotowania do zbliżającego się sezonu. Pod czujnym okiem trenerki Leticii Pessoy pracuje teraz cała męska kadra Brazylii, na czele z Emanuelem i Ricardo.

O żeńską drużynę, w której skład weszły m.in. Talita i Antonelli, zadba za to Marcos Miranda. Nowy system ma zapewnić Brazylijczykom dwa złote medale podczas kolejnych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Najbardziej doświadczony w ekipie Brazylii Emanuel Rego przygotowuje się już do dwudziestego sezonu z siatkówką plażową. Od czasu pierwszych turniejów w roku 1993 zawodnik ten brał udział w aż 225 zawodach rangi międzynarodowej. Dla nieco młodszego Ricardo Santosa będzie to „zaledwie” osiemnasty rok w cyklu World Tour. Na doświadczenie tych dwóch graczy liczy na pewno trenerka kadry Brazylii. W związku z nowym okresem olimpijskim reprezentacja Canarinhos zmieniła system pracy z seniorskimi reprezentacjami. Od teraz krajowa czołówka będzie pracowała razem, a sztab szkoleniowy będzie mógł wybierać składy par, które wezmą udział w poszczególnych zawodach z cyklu World Tour oraz South American Tour.

Oprócz Emanuela i Ricardo w szerokiej kadrze Brazylii znaleźli się także Alison Cerutti, Thiago Barbosa, Pedro Cunha, Bruno Schmidt, Pedro Solberg, Hevaldo Sabino, Vitor Felipe, Edson Filipe, Álvaro Filho, Evandro Junior, Brian Charles, Daniel Souza, Daniel Lazzari i Leonardo Gomes. Niewykluczone, że w ciągu sezonu skład Brazylii ulegnie zmianie i do drużyny dołączą np. utalentowani młodzieżowcy.

Stworzenie kadry narodowej Brazylii było bardzo potrzebne – chwali nowy system Emanuel Rego. – Wierzę, że będzie to bardzo istotna zmiana, która pozwoli utrzymać Brazylię w roli hegemona siatkówki plażowej. W ciągu mojej kariery pracowałem w kilku różnych systemach szkoleniowych, ale teraz bycie częścią kadry narodowej jest naprawdę motywujące. Każdy z zawodników będzie musiał utrzymywać wysoką dyspozycję przez cały sezon, inaczej może stracić miejsce w zawodach.Kadra siatkarek plażowych Brazylii na pierwszym treningu spotka się natomiast 21 stycznia. W ekipie, nad którą czuwać będzie Marcos Miranda, zabraknie Larissy i Juliany. Siedmiokrotne zwyciężczynie cyklu World Tour opuściły międzynarodowe rozgrywki i teraz Brazylijczycy będą liczyć najbardziej na takie siatkarki jak Talita czy Antonelli. Oprócz trzeciej pary ubiegłego sezonu w drużynie narodowej znalazły się następujące zawodniczki: Angela Vieira, Lili Maestrini, Bárbara Seixas, Elize Maia Secomandi, Taiana Lima, a także siostry Salgado, Carolina (powracająca do sportu po ciąży) i Maria Clara. W kadrze znajdzie się także dwudziestoletnia Rebecca Silva, srebrna medalistka mistrzostw świata juniorów z 2012 roku.

Nowy system powoduje, że po raz pierwszy w historii mamy możliwość pracy ze wszystkimi najlepszymi zawodnikami z Brazylii, w najlepszej strukturze jaką mogliśmy wymyślić – mówi Leticia. – Siatkówka plażowa ma jeszcze spore rezerwy w naszym kraju, stworzenie kadry narodowej przez Federację powoduje, że w szczególności młodsi i utalentowani sportowcy mają szansę szybszego rozwoju, bo na szczeblach juniorskich niestety brakuje trochę środków finansowych na szkolenie. Naszym celem jest zdobycie dwóch złotych medali olimpijskich na igrzyskach w Rio De Janerio – dodała trenerka.

* Autorem tekstu jest Michał Błaszczak (beachvolleyball.pl)

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved