Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Alessandro Chiappini: Ta drużyna jest wyjątkowa

Alessandro Chiappini: Ta drużyna jest wyjątkowa

fot. archiwum

W ciągu ostatnich dni pojawiły się doniesienia medialne sugerujące zainteresowanie włoskiego trenera Alessandro Chiappiniego ubieganiem się o pozycję szkoleniowca żeńskiej reprezentacji Polski. Co o tym myśli sam zainteresowany?

Alessandro, czy to prawda, że zamierzasz włączyć się do walki o stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski kobiet?

Alessandro Chiappini: Myślę, że każdy z trenerów marzy o tym, żeby poprowadzić polską reprezentację. Osobiście uważam, że wspaniałe tradycje siatkarskie w waszym kraju, świetne wyszkolenie techniczne dziewczyn oraz nieprawdopodobne zainteresowanie wokół siatkówki w Polsce sprawiają, że ta drużyna jest wyjątkowa…

Co uważasz za najbardziej atrakcyjny aspekt w kontekście współpracy z reprezentacją Polski? To już nie jest ta sama reprezentacja, która zdobywała mistrzostwo Europy w 2003 i 2005 roku. Niektóre zawodniczki, które stanowiły o sile zespołu, jak Gosia Glinka, zdecydowały się zakończyć współpracę. Byłaby to zatem praca od podstaw z kilkoma doświadczonymi zawodniczkami i młodzieżą. Nie obawiasz się tego?– Tak jak mówiłem, polska federacja siatkówki to jedna z najważniejszych federacji siatkarskich w Europie. Miałem okazję przyjrzeć się jej z bliska, kiedy trenowałem zespół Atomu Trefla Sopot. Widziałem, jak dobrze funkcjonuje, jak profesjonalnie zorganizowane są wszystkie siatkarskie wydarzenia, jaką popularnością cieszy się ta dyscyplina sportu w Polsce. To ważne rzeczy. Fakt, kilka istotnych zawodniczek opuściło reprezentację Polski, ale obserwując polskie zawodniczki, dostrzegam w nich wiele talentu. Być może na chwile obecną nie ma jeszcze takiej zawodniczki, która mogłaby zagrać na dłuższym dystansie czasowym jak Maggie Glinka. Mówimy w końcu o wybitnej indywidualności siatkarskiej. Ale młode dziewczyny mają szansę zaistnieć i zdobywać mistrzostwo, jeśli tylko będą pracować nad swoim talentem. Mieszanka doświadczenia z młodością nie jest absolutnie problemem, pod warunkiem, że wszyscy w reprezentacji będziemy mieli ten sam wspólny cel i w kadrze odłożymy na bok swoje indywidualne interesy.

Gratulacje również za wygrany mecz z Lokomotivem Baku 3:0. Jak skomentowałbyś to spotkanie?

– Dziękuję za gratulacje. To był bardzo ciężki mecz, ale uważam, że zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Jest to pojedynek z serii tych, w których nie ma czasu na naprawienie błędów, które raz się popełniło. Kluczem do wygrania takiego spotkania jest opanowanie i przede wszystkim koncentracja, aby odpowiednio kontrolować emocje.

Jaki nastroje panują w drużynie przed rewanżem?

– Spodziewamy się bardzo zaciętego pojedynku, więc przygotowujemy się bardzo ostrożnie. To jest Liga Mistrzyń i nie ma tu słabych zespołów, a wygranie pojedynczego spotkania to sukces, ale w razie dalszych porażek nic nam nie daje. Pracujemy obecnie zatem nad nastawieniem do tego spotkania. Chcemy przygotować się do niego idealnie i jesteśmy gotowi na bardzo zaciętą walkę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved