Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Masny: Na boisku stanowimy zespół

Michał Masny: Na boisku stanowimy zespół

fot. Cezary Makarewicz

Siatkarze Delecty Bydgoszcz dość niespodziewania pokonali w Kędzierzynie-Koźlu miejscową ZAKSĘ i tym samym awansowali na pozycję lidera PlusLigi. Michał Masny komentuje samo spotkanie oraz zdradza, w czym tkwi fenomen bydgoszczan.

Na początku chciałbym pana zapytać o opinię na temat spotkania z ZAKSĄ. W tym meczu bardzo często zagrywaliście flotem, był to element taktyki na zespół z Kędzierzyna?

Michał Masny:Podczas tego pojedynku serwowaliśmy tak, jak robimy to zawsze. Większość z naszych zawodników na co dzień zagrywa flotem i wyłącznie z tego wynikała taka tendencja. Jedynie Marcin Wika przestawił się z zagrywki z wyskoku, ale nie powiedziałbym, żeby był to element taktyki na to spotkanie.

A co w tym meczu okazało czynnikiem decydującym o waszym zwycięstwie?Wszyscy zaprezentowaliśmy dzisiaj to, co mamy najlepsze. Przed tym pojedynkiem mieliśmy naszych rywali bardzo dobrze rozpisanych i również to nam pomogło. Świetnie układała nam się współpraca na linii blok-obrona, a do tego w polu ataku nie do powstrzymania był Stephane Antiga.

Kibice z Kędzierzyna-Koźla podczas trwania pojedynku nie ukrywali swoich obiekcji co do pracy arbitrów prowadzących to spotkanie. Jak pan oceniłby sędziowanie w tym meczu?

Wydaje mi się, że sędziowie popełnili dzisiaj kilka błędów, ale mylili się oni na korzyść obu zespołów. Ich decyzje nie miały większego wpływu na wynik końcowy pojedynku i na pewno nie powinno się ich stawiać w roli głównych bohaterów tego spotkania. Musimy pamiętać, że oni również są tylko ludźmi i mogą im się zdarzać błędy.

Kilka sezonów temu miał pan okazję występować w barwach kędzierzyńskiej ZAKSY. Czy w związku z tym ten pojedynek miał dla pana jakieś szczególne znaczenie?

– Nie, od tamtych sezonów minęło już bardzo dużo czasu i przeszły one już do historii. Do spotkań z Kędzierzynem z dodatkową motywacją podchodziłem może jeszcze w ciągu pierwszych paru miesięcy po opuszczeniu tego klubu, ale teraz nie ma to już większego znaczenia. Mimo wszystko, fajnie jest znowu tutaj wygrywać.

Przed rozpoczęciem tego sezonu nikt nie spodziewał się, że Delecta będzie odgrywała pierwszoplanową rolę w rozgrywkach PlusLigi, a tymczasem jesteście na najlepszej drodze do zwycięstwa w rundzie zasadniczej. W czym tkwi sekret waszej gry?

Przede wszystkim w tym, że na boisku stanowimy prawdziwy zespół. Każdy dokłada coś od siebie, ale liczy się przede wszystkim drużyna. Mamy tutaj kilku doświadczonych liderów, jak choćby wspomnianego już Stephane’a Antigę, ale również zdolną młodzież. Dodatkowo większość z nas występowała w zespole z Bydgoszczy już w ubiegłym sezonie, co na pewno pozwoliło nam się lepiej ze sobą dograć.

W rozgrywkach Pucharu Challenge waszymi rywalami są obecnie zawodnicy niemieckiego Moerser SC. Co może pan powiedzieć o tej ekipie?

– Jest to zespół półamatorski i myślę, że jesteśmy na najlepszej drodze do wywalczenia awansu do następnej rundy. W meczu wyjazdowym bez większych problemów zwyciężyliśmy w trzech setach, co przed rewanżem stawia nas w bardzo korzystnej sytuacji. Nie możemy jednak zlekceważyć naszych rywali i najlepiej byłoby, jeśli pojedynek w Bydgoszczy zakończylibyśmy równie szybko. Na tym etapie sezonu musimy oszczędzać siły i niepotrzebne jest nam granie dodatkowych setów.

Aktualnie zespół Delecty toczy walkę na trzech frontach, bowiem oprócz europejskich pucharów i rozgrywek o mistrzostwo Polski, weźmiecie również udział w finałach krajowego pucharu. Któreś z tych rozgrywek traktujecie priorytetowo czy wszystkie one mają dla was takie samo znaczenie?

– My na każde spotkanie wychodzimy nastawieni na osiągnięcie zwycięstwa i nie ma dla nas znaczenia, kto stoi po drugiej stronie siatki. Najważniejsze jest wygrywanie i to ono jest naszym głównym celem. Na pytanie o znaczenie poszczególnych rozgrywek lepiej mógłby odpowiedzieć chyba nasz trener.

Rozmawiał: Paweł Paderski

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved