Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Mazurek: Chciałyśmy bardzo szybko skończyć ten mecz

Magdalena Mazurek: Chciałyśmy bardzo szybko skończyć ten mecz

Dzięki zwycięstwu u siebie nad AZS Białystok siatkarki Pałacu Bydgoszcz zrobiły kolejny krok na drodze do fazy play-off. - Mecz nie należał do łatwych - przyznała po wygranym 3:0 pojedynku Magdalena Mazurek, rozgrywająca bydgoskiej ekipy.

W premierowej odsłonie zawodniczki Pałacu zdeklasowały swoje rywalki, wygrywając 25:7. – Byłyśmy dobrze przygotowane do tego spotkania taktycznie i wyszłyśmy na boisko bardzo zdeterminowane – powiedziała Przeglądowi Ligowemu Magdalena Mazurek. Mistrzyni Polski w barwach Winiar Kalisz, wtedy jeszcze pod panieńskim nazwiskiem Godos, podkreśliła wagę zwycięstwa nad ostatnią ekipą ORLEN Ligi. – Punkty są potrzebne i trzeba je zdobywać wszędzie, gdzie się da.

Mimo gładkiego zwycięstwa w pierwszym secie, w kolejnych partiach bydgoszczankom nie szło już tak łatwo, a trzecia odsłona zakończyła się dopiero po grze na przewagi. – Straciłyśmy nieco koncentracji, jak gdyby przeciwnik nas uśpił – przyznała Mazurek. – Takie mecze są właśnie najtrudniejsze, kiedy wypada się z rytmu. Dobrze natomiast, że wytrzymałyśmy presję i dotrwałyśmy do końca – dodała.

Zdaniem rozgrywającej Pałacu kluczem do zwycięstwa w trzecim secie była gra w defensywie. – Myślę też, że w końcówce bardzo dobrze zafunkcjonowała obrona, dzięki czemu mogłyśmy później tę ostatnią akcję wyprowadzić na naszą korzyść – przyznała.

Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej podopieczne Rafała Gąsiora zajmują bezpieczne siódme miejsce z przewagą siedmiu punktów nad Legionovią Legionowo, ale w najbliższych tygodniach zmierzą się z Treflem Sopot, Muszynianką i Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza, z którymi w pierwszej rundzie nie zdobyły nawet seta. – Zdajemy sobie sprawę, że Sopot jest bardzo ciężkim rywalem – powiedziała w kontekście meczu z najbliższym rywalem kapitan Pałacu. – W poniedziałek natomiast spotkamy się na treningu, będziemy już się przygotowywać pod kątem Sopotu taktycznie, mentalnie. Myślę, że wszystko jest w naszych rękach – dodała.