Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: SMS LO2 Opole lepszy do Zorzy Wodzisław Śląski

II liga K: SMS LO2 Opole lepszy do Zorzy Wodzisław Śląski

fot. archiwum

W niedzielnym spotkaniu szesnastej kolejki drugiej grupy II ligi kobiet ekipa SMS-u LO2 Opole pewnie pokonała zespół MKS Zorza Wodzisław Śląski. Gospodynie tego pojedynku nie pozwoliły rywalkom ugrać nawet seta.

Mecz rozpoczął się od bardzo dobrej gry w ataku oraz zagrywce miejscowych i dramatycznego przyjęcia przyjezdnych. Dzięki trudnej zagrywce rozgrywającej SMS-u Karoliny Kupczak, zespół ten szybko wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie (9:1). Później co prawda gra się wyrównała, jednak ostatecznie pierwsza partia padła łupem gospodyń, które wygrały do 16.

Podobnie wyglądał początek drugiego seta, w którym opolanki prowadziły 8:4, później 13:10. Ambitnie grające przyjezdne zdołały zniwelować stratę do jednego punktu, jednak końcówka ponownie należała do SMS-u. Tym razem miejscowe wygrały 25:21. W ataku szczególnie wyróżniały się Katarzyna Krawczyk i Anna Grzechnik. Nie bez znaczenia dla końcowego wyniku była też dobra gra blokiem.

Kiedy w trzeciej odsłonie było już 6:3 dla opolanek, wydawało się, że wodzisławianki nie będą już w stanie wiele zrobić w tym meczu. Niespodziewanie jednak doprowadziły do wyrównania 13:13, aby w końcówce seta prowadzić pięcioma punktami (17:22). W tym miejscu jednak znów wyszło większe doświadczenie opolanek, które doprowadziły do stanu 23:22. Ostatni set zakończył się wynikiem 26:24. Znów duży wpływ miała dobra zagrywka, tym razem w wykonaniu Marii Godlewskiej.SMS LO2 Opole – MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:0
(25:16, 25:21, 26:24)

SMS: Karolina Kupczak, Dorota Sidło, Anna Grzechnik, Maria Godlewska, Katarzyna Krawczyk, Sabina Gierejkiewicz, Dominika Sachnik (libero) oraz Marta Sikora, Martyna Paczkowska, Agata Skikiewicz i Sandra Salera

Zobacz również:
Wyniki 16. kolejki oraz tabela gr. 2 II ligi kobiet

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved