Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Udany rewanż i powrót do czołówki Pekpolu Ostrołęka

I liga M: Udany rewanż i powrót do czołówki Pekpolu Ostrołęka

Siatkarze Energi Pekpolu Ostrołęka pokonali Kęczanina Kęty 3:0 w meczu 14. kolejki I ligi, tym samym rewanżując się za porażkę w pierwszym meczu obu ekip. Dzięki wygranej siatkarze z Ostrołęki awansowali na 3. miejsce ligowej tabeli.

Na początku pierwszego seta siatkarze z Ostrołęki wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Goście nie potrafili dograć do siatki trudnych zagrywek, stąd mniejsza liczba punktów po ich stronie. Pod koniec seta podopieczni duetu trenerskiego Błasiak-Gruszka obudzili się i doprowadzili do wyrównania. Zacięte wymiany zakończyły się dopiero w grze na przewagi. 26:24 zwyciężył Energa Pekpol.

Druga partia przebiegała pod dyktando biało-czerwonych. Kęczanie próbowali co prawda różnych ustawień, a trener Błasiak wykorzystał limit zmian, lecz nie zdało się to na wiele. W tej partii pewnie i zdecydowane, 25:17, wygrali siatkarze z Ostrołęki.

Trzeci set rozpoczął się inaczej niż poprzednie fragmenty meczu – tj. od wysokiego prowadzenia Kęt 2:6. Mimo że na parkiecie pojawili się nominalni rezerwowi (Biegun, Kubica, Wawrzyniak), to gra gości kleiła się i zapowiadała wielkie emocje. Wtedy jednak trener Dudziec wpłynął na swoich zawodników na tyle skutecznie, że zaczęli odrabiać straty, a przy stanie 11:13 zdobyli pięć kolejnych punktów z rzędu, rozpoczynając marsz po wygraną. Set padł łupem Energi Pekpolu w stosunku 25:19, a cały mecz został wygrany 3:0.

Wspomniana wcześniej seria pięciu punktów nie byłaby możliwa, gdyby nie  zagrywki Macieja Krzywieckiego. Kapitan gospodarzy został uhonorowany statuetką najlepszego zawodnika meczu w zespole biało-czerwonych.

Energa Pekpol Ostrołęka – Kęczanin Kęty 3:0
(26:24, 25:17, 25:19)

Energa Pekpol: Pietkiewicz, Król, Krzywiecki, Białek, Szczygielski, Stańczuk, Mihułka (libero) oraz Stanisławajtys
Kęczanin Kęty: Fijałek, Mysera, Wawrzyńczyk, Błasiak, Pietraszko, Walczykowski, Mierzejewski (libero) oraz Biegun, Kubica, Kapuśniak, Wawrzyniak i Gaweł