Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lubinianie stracili tylko seta

I liga M: Lubinianie stracili tylko seta

Nie było powtórki z pierwszego meczu obu zespołów, choć po premierowym secie, którego wygrali poznaniacy, spotkanie mogło ułożyć się na ich korzyść. Siatkarze z Lubina na więcej „gościnności" sobie nie pozwolili i kolejne trzy partie padły ich łupem.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry, ale na jednopunktowe prowadzenie wychodzili goście. Jednak po bloku na Michale Żuku poznaniacy odskoczyli rywalom na trzy „oczka” (9:6). Podopieczni Damiana Lisieckiego powiększyli jeszcze swoją przewagę i kontrolowali spotkanie. Przy stanie 16:9 na parkiecie pojawił się Krzysztof Antosik, który na rozegraniu zastąpił Jakuba Oczko. Od razu gra lubinian się poprawiła i doprowadzili do remisu po 21. Jednak na dwa punkty odskoczyli przyjezdni, którzy mieli piłkę setową w górze (24:22). Lubinianie nie poddali się i odrobili jeszcze straty (24:24). Mimo to siatkarze AZS-u cieszyli się ze zwycięstwa w pierwszej partii 26:24.

W drugiej partii w wyjściowej szóstce pojawił się Antosik, który rozpoczął od asa serwisowego. Kilka chwil później punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Maciej Kordysz (8:4, 10:4). Lubinianie zaczęli grać dobrze blokiem i powiększyli jeszcze swoją przewagę (17:8). Gdy wydawało się, że podopieczni Pawła Szabelskiego spokojnie wygrają tego seta, asem serwisowym popisał się Tomasz Rutecki, skutecznie na bloku grali Michał Bukowski oraz Martin Vlk i zrobiło się 17:12. O czas poprosił trener Cuprum. Lubinianie utrzymali przewagę i wygrali 25:20.

Początek trzeciej partii to gra punkt za punkt, dopóki na zagrywce nie pojawił się Żuk, który utrudnił przyjęcie zespołowi z Poznania, ponadto zafunkcjonował blok i lubinianie zbudowali przewagę 16:11. Natomiast siatkarze UAM-u popełniali proste, niewymuszone błędy, które wykorzystywali miejscowi. Podopieczni Pawła Szabelskiego kontrolowali grę do końca tej partii i wygrali ponownie 25:20.

Czwartego seta lepiej zaczęli goście, którzy objęli prowadzenie 5:1, jednak po chwili było już 6:5 dla Cuprum. Gra się wyrównała i toczyła się punkt za punkt. Asem serwisowym popisał się Mateusz Mędrzyk i na trzypunktowe prowadzenie wyszli poznaniacy. Gospodarze odrobili straty (16:16), a po bloku Adama Michalskiego i Michała Superlaka, który pojawił się na podwyższenie bloku, prowadzili 18:16. Aby uspokoić grę, przy stanie 21:20 dla miejscowych, trener Szabelski poprosił o czas. Po krótkiej przerwie lubinianie wrócili na parkiet zdeterminowani, zdobyli cztery oczka, przy tylko dwóch gości i mogli cieszyć się ze zwycięstwa 25:22 i całego meczu 3:1. Trzy cenne oczka zostały w Lubinie. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Maciej Kordysz.

Cuprum Lubin – AZS UAM Poznań 3:1
(24:26, 25:23, 25:23, 25:22)

Cuprum: Oczko, Michalski, Żuk, Wilk, Buniak, Kordysz, Kozar (libero) oraz Antosik, Łapszyński, Superlak i Dykas
AZS UAM: Bukowski, Makowski, Pachliński, Józefczak, Schulz, Vlk, Mischke (libero) oraz Rutecki, Walendzik, Mędrzyk i Ożarski