Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Stal Mielec bez szans w starciu z krakowiankami

I liga K: Stal Mielec bez szans w starciu z krakowiankami

Tylko trzech setów potrzebował zespół Elitesek AZS-u UEK Kraków, aby pokonać mielecką Stal w piętnastej kolejce I ligi kobiet. Akademiczki w każdej z partii zwyciężały zdecydowanie, w trzeciej pozwoliły zdobyć rywalkom zaledwie trzynaście oczek.

Krakowianki bardzo poważnie podeszły do meczu. Dodatkowo optymistycznie nastawiała je coraz lepsza sytuacja kadrowa drużyny. Niektóre z zawodniczek odczuwały jeszcze skutki przebytych chorób, ale do spotkania przygotowywały się już na pełnych obrotach. Mimo bliskiej odległości dzielącej Kraków i Mielec, podopieczne Jacka Skroka przyjechały dzień wcześniej i w piątkowy wieczór trenowały w mieleckiej hali. Pojedynek ten był szczególny zwłaszcza dla Magdy Sadowskiej, ponieważ wróciła ona niejako na „stare śmieci”. Dodatkowego smaczku tej rywalizacji dodał również fakt, że po drugiej stronie siatki pojawiły się byłe „ekonomistki”, Barbara Kubieniec i Żaneta Baran. Warto odnotować, że po raz pierwszy przed mielecką publicznością wystąpiły Brazylijka Tiago da Silva i Kanadyjka Patricia Jarmoc.

Do połowy pierwszego seta rywalizacja była w miarę wyrównana. Momentami mielczankom udawało się wypracować dwa oczka przewagi, jednak od stanu 17:17 na boisku panowały już tylko przyjezdne. W ekipie Stali szwankowały niemal wszystkie elementy, bardzo widoczny był brak komunikacji w drużynie. Gospodynie popełniały proste, niewymuszone błędy. Akademiczki skrzętnie wykorzystały tę sytuację, bez większych problemów przechylając szalę zwycięstwa w tej partii na swoją stronę. Podopieczne Jacka Skroka wygrały do 18.

Mielecki zespół nie wyciągnął wniosków z poprzedniej odsłony i kolejnego seta rozpoczął w jeszcze gorszym stylu. Od początku zdecydowaną przewagę miały „ekonomistki”, które dzieliły i rządziły na parkiecie. Były nawet obawy, że Stal nie zdoła przekroczyć granicy dziesięciu punktów (9:23). Ostatecznie jednak gospodynie uniknęły całkowitej kompromitacji, przegrywając do 13.

Kolejna partia, jak się okazało – ostatnia, była bliźniaczo podobna do pierwszej. Zespoły toczyły w miarę wyrównaną grę jedynie do połowy seta. Potem jednak krakowianki włączyły wyższy bieg, szybko wypracowując znaczną przewagę. Mielczanki nie zdołały już nawiązać walki, po raz kolejny przegrywając, tym razem do 19.

Stal Mielec – Eliteski AZS UEK Kraków 0:3
(18:25, 13:25, 19:25)

Stal: Plebanek, Tiago, Sobolewska, Baran, Pająk, Kubieniec, Czubak (libero) oraz Niedbała, Jarmoc