Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Krzywicka: Trenowałyśmy cały tydzień pod AZS Białystok

Ewelina Krzywicka: Trenowałyśmy cały tydzień pod AZS Białystok

W istotnym dla obu ekip spotkaniu Pałac Bydgoszcz pokonał AZS Białystok i zainkasował trzy punkty. - Trenowałyśmy cały tydzień właśnie pod ten zespół, żeby zawodniczki z Białegostoku niczym nas nie zaskoczyły - powiedziała Ewelina Krzywicka.

Cezary Makarewicz: Pierwszy set zakończył się po około 15 minutach, wygrałyście z AZS-em Białystok 25:7, co zadecydowało o tak wysokiej wygranej?

Ewelina Krzywicka:Byłyśmy dobrze nastawione do meczu i przygotowane taktycznie na Białystok. Wiedziałyśmy jak się ustawiać i jak bronić. Trenowałyśmy cały tydzień właśnie pod ten zespół, żeby zawodniczki z Białegostoku niczym nas nie zaskoczyły.

Kolejne dwa sety były już bardziej wyrównane, szczególnie trzecia partia grana na przewagi, czy był to efekt spadku mobilizacji po tak wysoko wygranym pierwszym secie?

Rzeczywiście, może pojawił się taki moment rozprężenia, jednak za każdym razem, kiedy AZS Białystok odrabiał straty punktowe, mobilizowałyśmy się bardziej i starałyśmy się grać jak najlepiej i myślałyśmy tylko o tym, żeby zakończyć ten mecz w trzech setach.

Od pewnego czasu zespół Pałacu nękają kontuzje, jednak chyba macie na tyle szeroki skład, że nie stwarza to aż tak wielkiego problemu. Dziś, w przeciwieństwie do AZS-u Białystok, wystawiłyście pełną meczową dwunastkę…

Wiadomo, kontuzje zawsze w jakiś sposób rozpraszają drużynę, ale staramy się pomagać sobie i niezależnie od tego, które z nas znajdą się w tej dwunastce meczowej, to każda czuje się tak, jakby zawsze grała w pierwszej szóstce czy znajdowała się w składzie meczowym. Faktycznie, nie ma większego problemu, kiedy któraś z nas pojawia się z ławki, bo wiemy, że na pewno sobie poradzi.

W następnej kolejce zmierzycie się z Treflem Sopot, w meczu u siebie nie udało się urwać im seta, jednak teraz gracie lepiej niż na początku sezonu. Jesteście w stanie pokusić się o jakąś małą niespodziankę w Ergo Arenie?

Oczywiście, jedziemy przede wszystkim po to, żeby walczyć, nie chcemy oddać tego spotkania i będziemy bić się o każdy punkt. Mam nadzieję, że to spotkanie z naszej strony będzie dobrze wyglądało.