Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Murek: Jesteśmy zespołem, który uczy się grać w siatkówkę

Dawid Murek: Jesteśmy zespołem, który uczy się grać w siatkówkę

fot. archiwum

Siatkarze AZS-u Częstochowa odnieśli swoje drugie zwycięstwo w sezonie i ponownie z zespołem z czołówki klasyfikacji. - Zwycięstwo w Bełchatowie to ogromna radość - mówił po meczu Dawid Murek. - Oby tak dalej - zgodnie przyznali kapitan i trener AZS-u.

Częstochowscy akademicy stali się autorami największej sensacji 16. kolejki PlusLigi. Siatkarze z Częstochowy wykorzystali niemoc bełchatowian, nie tylko wywożąc cenne „oczka”, ale wracając z Bełchatowa z tarczą. Radości z wygranego spotkania nie krył kapitan częstochowian. – Zwycięstwo w Bełchatowie to ogromna radość, tym bardziej że my jesteśmy zespołem, który dopiero uczy się grać w siatkówkę – mówił Dawid Murek, chwaląc swoich kolegów. Wyraził nadzieję, że przyszłe mecze również potoczą się według ich scenariusza. Powód słabej gry swojego zespołu próbował wyjaśnić natomiast Mariusz Wlazły.Popełniliśmy parę błędów, szczególnie w przyjęciu, a Częstochowa nie zawahała się tego wykorzystać i była dla nas bezwzględna – podkreślał kapitan bełchatowian, dodając także, że Skra przedstawiła bardzo nierówny obraz swojej gry.

Marek Kardoš zaczął, co interesujące, od wytłumaczenia swoich rywali. – Skra była dzisiaj trochę osłabiona – mówił trener częstochowskich akademików. Szkoleniowiec podkreślił jednak, że cieszy się, że jego drużyna potrafiła to wykorzystać i zwyciężyć. – Jestem zadowolony z naszej gry, ale znów popełniliśmy sporo błędów, głupich błędów – dodał, podobnie jak Dawid Murek, kończąc słowami – Oby tak dalej.

Po raz kolejny po porażce swój zespół musiał tłumaczyć Jacek Nawrocki.Graliśmy bardzo nierówno, AZS świetnie bronił i zagrywał i wykorzystał nasze błędy – podkreślał, wspominając także o problemach kadrowych swojej drużyny. – My musimy radzić sobie z naszymi problemami. Od listopada walczymy o dobrą grę. Nie, nie o zwycięstwa, ale swoją dobrą równą grę – podkreślił. Mimo porażki trener wicemistrzów Polski starał się znaleźć także plusy w poczynaniach swoich podopiecznych. – Z pewnych elementów jestem zadowolony, inne poległy zupełnie i to do nich następnym razem musimy się przyłożyć – zakończył Jacek Nawrocki.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved