Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Daniel Castellani: W naszych głowach siedzi rewanż z Noliko

Daniel Castellani: W naszych głowach siedzi rewanż z Noliko

Porażka z Delectą spowodowała, że ZAKSA straciła pozycję lidera na rzecz bydgoszczan. Na pomeczowej konferencji zarówno Daniel Castellani, jak i Paweł Zagumny komplementowali podopiecznych Piotra Makowskiego za grę w obronie.

Zadowolenia po meczu nie krył kapitan Delecty Bydgoszcz, który stwierdził, iż wywiezienie trzech punktów z Kędzierzyna-Koźla to wielki sukces dla jego drużyny. – Czuję ogromną radość i wiele emocji. Trzeci set rozgrzał chyba wszystkich na hali. Mimo że mecz zakończył się wynikiem 3:0, to wszyscy kibice siatkówki mogą być zadowoleni. Dla nas to duża radość, ponieważ wygraliśmy z liderem. Teraz to my jesteśmy na pierwszym miejscu w tabeli, zrobimy wszystko, żeby tak zostało do końca – zaznaczył Wojciech Jurkiewicz. Środkowy Delecty podkreślił również, że mimo rozegrania wielu meczów w krótkim czasie, drużyna nadal czerpie przyjemność z gry siatkówkę i ma wielką wolę walki. – Fajne jest to, że mimo zmęczenia, bo gramy co trzy dni, wałczymy o każdą piłkę – dodał Jurkiewicz.

Paweł Zagumny stwierdził, że problemem ZAKSY był początek spotkania. – Nie zaczęliśmy tego meczu najlepiej. W pierwszym secie totalnie nie wiedzieliśmy, co się dzieje, rywale zagrali dużo lepiej. Na początku drugiego seta to my kontrolowaliśmy przebieg spotkania, jednak później coś się zacięło i nie mogliśmy odnaleźć naszego rytmu gry. Myślę, że deprymowała nas duża ilość obron drużyny z Bydgoszczy. Trzeci set to gra punkt za punkt. Niestety dla nas mecz zakończył się porażką – podsumował spotkanie kapitan kędzierzynian.

Wykorzystaliśmy drobne dolegliwości zespołu z Kędzierzyna-Koźla. Uważam, że zaprezentowaliśmy się dobrze jako zespól. Wielkie słowa uznania dla chłopaków. Wyjechaliśmy z domów w poniedziałek i dopiero dzisiaj wracamy. Trzymamy kciuki za ZAKSĘ w rozgrywkach Ligi Mistrzów – powiedział na konferencji prasowej trener Delecty Piotr Makowski.

W zdecydowanie gorszym nastroju był szkoleniowiec ZAKSY, który jednocześnie komplementował postawę rywali. – Gratulacje dla drużyny Delecty Bydgoszcz. Uważam, że nasi rywale zagrali dzisiaj niesamowicie w obronie. Był to jeden z naszych najgorszych meczów w sezonie przed własną publicznością i za to chciałem przeprosić wszystkich kibiców. Mieliśmy przed tym spotkaniem kilka problemów zdrowotnych. Chcieliśmy przejść przez ten pojedynek bez większych strat. W naszych głowach cały czas siedzi rewanżowy mecz z Noliko i teraz to jest dla nas najważniejsze – podkreślił Daniel Castellani.