Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Trefl Sopot po sezonie bez Rachel Rourke?

Trefl Sopot po sezonie bez Rachel Rourke?

fot. Cezary Makarewicz

Największa gwiazda mistrzyń Polski i ORLEN Ligi oraz czołowa siatkarka Ligi Mistrzyń Rachel Rourke po sezonie najprawdopodobniej odejdzie z Atomu Trefl Sopot. Australijką są zainteresowane czołowe kluby z Turcji, Rosji i Azerbejdżanu.

Rachel Rourke do Atomu trafiła z Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna, gdzie była jednak tylko rezerwową. W Sopocie z miejsca stała się najważniejszą i kluczową siatkarką w koncepcji najpierw trenera Jerzego Matlaka, a później jego następcy Adama Grabowskiego. Bez jej punktów sopocki zespół nie miałby szans na wyjście z grupy w LM i obronę mistrzowskiego tytułu w ORLEN Lidze. Wkład Rourke w wyniki Atomu najlepiej oddają statystyki. W LM australijska atakująca pod względem skuteczności zajmuje 2. miejsce (ustępuje tylko Anecie Havlickovej z Lokomotivu Baku), a na krajowym podwórku wyprzedza pozostałe siatkarki o kilkadziesiąt punktów (druga w klasyfikacji Rachael Adams zdobyła 35 punktów mniej, a trzecia Sanja Popović traci do Rourke 47 „oczek”).

Fenomenalna forma sopockiej siatkarki została dostrzeżona w najsilniejszych ligach. W kolejce już ustawiają się po Rourke kluby z trzech najbogatszych lig na świecie. Według naszych informacji Australijkę chciałyby u siebie czołowe kluby z Turcji, Rosji i Azerbejdżanu. Każdy z nich jest w stanie zaoferować 23-letniej siatkarce kilkukrotną podwyżkę i zagwarantować rywalizację na najwyższym poziomie niemal co tydzień.

Więcej w serwisie sport.plźródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved