Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Łukasik: Wyciągniemy wnioski na przyszłość

Piotr Łukasik: Wyciągniemy wnioski na przyszłość

fot. Tomasz Tadrała

Olsztyńscy akademicy w starciu z Jastrzębskim Węglem stracili trzy cenne punkty, urywając przyjezdnym zaledwie seta. - Pozostaje ogromny niedosyt, że nie udało się doprowadzić do tie-breaka - skomentował  przyjmujący akademików, Piotr Łukasik.

Zagraliście całkiem niezłe spotkanie, ale na Jastrzębski Węgiel to było za mało…

Piotr Łukasik: – Pozostaje ogromny niedosyt, że nie udało się doprowadzić do tie-breaka, bo mieliśmy cztery punkty przewagi, a nie potrafiliśmy tego dowieźć do końca. Bardzo tego żałujemy i na pewno wyciągniemy wnioski na przyszłość.

Miałeś okazję zaprezentować się dłużej na boisku, jak ocenisz swoją postawę?– Nie przywiązywałem wagi do tego, jak długo jestem na boisku. Trener wyznaczył mnie do grania, więc starałem się jak najwięcej dać zespołowi. Nie mogę być zadowolony ze swojej postawy. Nie doprowadziliśmy do tie-breaka, nie wygraliśmy meczu…

Każdy punkt jest dla was na wagę złota, ósma pozycja oddala się coraz bardziej…

– To prawda. Naszym celem, jak to wszyscy mówią na głos, są w tym sezonie play-offy. Niestety w poprzednim tygodniu odnieśliśmy klęskę w Warszawie i straciliśmy tę premiowaną pozycję na rzecz Trefla Gdańsk, który wygrał w Kielcach. Na dodatek w tej kolejce Trefl pokonał Politechnikę, co dla nas jest fatalnym wynikiem. Ale sprawa jest jeszcze otwarta. Tracimy cztery punkty do Effectora Kielce, chyba że w weekend znowu będzie jakaś niespodzianka (rozmowa przeprowadzona przed meczem Effectora Kielce z Resovią Rzeszów – przyp. red.). Nam pozostają jeszcze dwa mecze w magicznej w tym sezonie hali, gdzie kibice nam fantastycznie pomagają.

Przed wami bardzo trudne zadanie, bo gracie z Delectą Bydgoszcz i właśnie z Treflem Gdańsk.

– Jeżeli pokażemy swoją grę, swoją siatkówkę, będziemy grać konsekwentnie przez cały pojedynek, to naprawdę możemy zdobyć pełną pulę. Naszym głównym celem jest teraz wygrać dwa spotkania, a potem zobaczymy. Zrobimy wszystko, żeby to osiągnąć. Jeżeli nie wejdziemy do play-offów, to można powiedzieć, że sezon będzie spisany na straty. Liczymy, że wejdziemy do tej ósemki. Będziemy grali z pierwszym zespołem, a wtedy może być różnie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved