Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga chińska: Porażka w pierwszym meczu finałowym

Liga chińska: Porażka w pierwszym meczu finałowym

Znakomita dyspozycja Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty nie wystarczyła, by zwyciężyć w pierwszym meczu finałowym ligi chińskiej. Po niezwykle zaciętym spotkaniu górą były siatkarki Tianjin, wygrywając 3:1. Decydujące mecze odbędą się w przyszły weekend.

Siatkarki Evergrande w tym sezonie bronią zdobytego w zeszłym sezonie tytułu mistrzowskiego. W finale nie będą mieć jednak łatwego zadania, bowiem ich rywalki z Tianjin po rundzie zasadniczej przewodziły stawce. Co więcej, ekipa Evergrande w bezpośrednim spotkaniu musiała uznać wyższość tej drużyny.

Spotkanie rozpoczęło się od znakomitej gry obrończyń tytułu, które prowadzone przez niezwykle skuteczne w ataku Katarzynę Skowrońską-Dolatę i Costagrande już na początku partii wypracowały kilkupunktową przewagę (11:6). Co prawda, w połowie partii zawodniczki Evergrande zaczęły popełniać błędy, w efekcie czego rywalki odrobiły część strat (14:16), jednak końcówka należała już do Skowrońskiej i koleżanek. Po asie serwisowym Li Ying Evergrande zwyciężyło 25:20.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, od kilkupunktowego prowadzenia obrończyń tytułu, które po udanej kontrze Yin Meng schodziły na drugą przerwę techniczną z czteropunktowym prowadzeniem. Po powrocie na boisko siatkarki Evergrande straciły skuteczność w ataku, natomiast rywalki zaczęły skutecznie grać blokiem. W efekcie siatkarki Tianjin doprowadziły do wyrównania 22:22. Co prawda, chwilę później ekipa Skowrońskiej zdobyła dwa kolejne punkty i miała dwie piłki setowe, jednak ostatecznie partia ta padła łupem rywalek, które zwyciężyły 26:24.

W kolejnej partii już od pierwszych piłek na boisku trwała walka punkt za punkt i żadna z ekip nie potrafiła wypracować chociażby kilkupunktowej przewagi. (16:15 dla Evergrande na drugiej przerwie technicznej). W końcówce więcej zimnej krwi zachowały rywalki, które zwyciężyły 30:28.

Porażka w zaciętym secie wyraźnie pobudziła Evergrande do dobrej gry, w efekcie czego na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5. W dalszej części seta siatkarki Tianjin zaczęły odrabiać straty i na drugiej przerwie technicznej przegrywały tylko jednym punktem. Przez krótki okres czasu trwała gra punkt za punkt, jednak w końcówce partii siatkarki Evergrande zaczęły popełniać błędy, co wykorzystały rywalki, wygrywając 25:22, a w całym meczu 3:1.

Zmagania w lidze chińskiej toczą się do dwóch wygranych. Kolejne spotkanie w przyszłą sobotę. Jeśli ekipie Skowrońskiej-Dolaty uda się pokonać rywalki, o mistrzostwie zadecyduje trzeci mecz rozegrany dzień później.

Kluczową postacią w ekipie Evergrande ponownie była Katarzyna Skowrońska-Dolata, która w meczu zdobyła 22 punkty. Polka w ataku punktowała 21 razy (na 64 próby), raz zdołała zablokować atak rywalek.

Evergrande Guangdong – Bohai Bank Tianjin 1:3
(25:20, 24:26, 28:30, 22:25)