Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ważne zwycięstwo Ślepska w Siedlcach

I liga M: Ważne zwycięstwo Ślepska w Siedlcach

W sobotę Ślepsk Suwałki wygrał wyjazdowe spotkanie 14. kolejki I ligi siatkarzy z Jadarem Siedlce 3:1 i przeskoczył rywala w tabeli. Siedlczanie spadli do strefy spadkowej, ale do wyprzedzających ich zespołów z Nysy i Suwałk tracą tylko jeden punkt.

Zwycięstwo za trzy punkty w Siedlcach było dla zespołu Ślepska bardzo ważne. Jadar to bezpośredni rywal suwalskich siatkarzy w walce o awans do fazy play-off, w której rywalizować będzie osiem najlepszych ekip po zakończeniu rundy zasadniczej. Pierwszy set toczył się pod dyktando gości z Suwałk. W środkowej jego fazie siatkarze Ślepska wypracowali nawet sześciopunktowe prowadzenie (14:8) i aż do końca partii nie pozwolili Jadarowi tej przewagi zniwelować. Ślepsk wygrał pierwszą odsłonę spotkania 25:22. Zwycięski punkt zdobył Adrian Buchowski.

W drugiej partii drużyna z Suwałk zupełnie rozbiła gospodarzy. Jadar swój ostatni punkt zanotował przy stanie 14:19. Od tej pory akcje kończyli tylko goście, wygrywając 25:14. W trzecim secie role się odwróciły. Ślepsk nie potrafił utrzymać rytmu gry z dwóch poprzednich części meczu. Jadar kilkupunktową przewagę zbudował już na początku seta i stopniowo ją powiększał. Skończyło się na porażce suwalskich siatkarzy 18:25.

Czwarty set rozpoczął się od wyrównanej walki. Od remisowego stanu 3:3 to jednak zawodnicy Ślepska zaczęli punktować częściej i wysforowali się na prowadzenie dwoma "oczkami" 10:8. Nieznaczna przewaga suwalskiego zespołu utrzymywała się aż do końcowej części tej partii. Po punktach Buchowskiego i Mariusza Schamlewskiego, Ślepsk prowadził już 23:17 i zwycięstwa nie pozwolił sobie wydrzeć. Meczową akcję wygrał dla gości ich kapitan, Wojciech Winnik. Suwalska drużyna pokonała Jadar w czwartej partii 25:20 i w całym meczu 3:1.