Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: KS Murowana Goślina urwał seta Chemikowi

I liga K: KS Murowana Goślina urwał seta Chemikowi

Kolejne trzy punkty na swoje konto zapisały siatkarki Chemika Police. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza przegrały po walce pierwszą partię, jednak kolejne trzy miały już zdecydowanie pod kontrolą i wygrały spotkanie 3:1.

Początkowo oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę punkt za punkt. Przy stanie 4:4 dwa błędy popełniły goślinianki i po bloku i asie serwisowym Vesny Jovanović było 6:4 dla Chemika. Wkrótce policzanki miały cztery oczka przewagi. Po ataku Kingi Hatali piłka nie zmieściła się w boisku, a gdy identyczny błąd popełniła Kaja Maćkowiak, podopieczne Mariusza Wiktorowicza prowadziły 10:6. Grające ambitnie goślinianki nie dawały za wygraną. Szybko zbliżyły się na 10:11, a po skutecznej kontrze Hatali remisowały 12:12. Co prawda przyjezdne odskoczyły na dwa oczka po tym, jak Agnieszka Rabka na bloku zatrzymała Beatę Strządałę (17:15), ale gdy dwa błędy w ataku popełniła Izabela Kowalińska, przy stanie 19:19 o czas poprosił szkoleniowiec Chemika. Po wznowieniu gry kolejne błędy popełniły policzanki i to KS Murowana Goślina prowadził 23:22. Gdy na siatce pomyliła się Jovanović, gospodynie miały pierwszą piłkę setową, którą w kolejnej akcji wykorzystała Hatala (25:22).

W drugą partię lepiej weszły siatkarki Chemika, które po akcjach Justyny Raczyńskiej prowadziły 2:0. Skrzydłowa policzanek popełniła dwa błędy i na tablicy wyników był remis 2:2. Po asie serwisowym Magdaleny Soter było 5:3 dla ekipy trenera Wiktorowicza, a gdy błąd w ataku popełniła Hatala, przewaga przyjezdnych wzrosła do trzech punktów (6:3). Podopieczne Andrzeja Miciula próbowały walczyć, ale gdy punkt z zagrywki zdobyła Kowalińska, Chemik miał cztery oczka przewagi. Dopiero gdy ciężar gry wzięły na siebie Pankiewicz i Strządała, KS Murowana Goślina zbliżył się na 10:11, ale po kontrze Joanny Mirek błyskawicznie zrobiło się 14:10, a o czas poprosił trener miejscowych. Po wznowieniu gry obraz nie uległ zmianie. Policzanki wciąż były na prowadzeniu, zwiększając przewagę po kolejnej kontrze Mirek do siedmiu punktów (20:13). W końcówce nic się nie zmieniło, a dwie ostatnie akcje seta należały do atakującej Chemika, Izabeli Kowalińskiej (25:19).

Po zmianie stron to gospodynie prowadziły 2:0, ale gdy blokiem zapunktowała Mirek, był już remis. Przy stanie 4:4 w ataku pomyliła się Hatala (4:5) i chemiczne powoli zaczęły uciekać rywalkom, odskakując na 7:4. Podopieczne trenera Miciula po bloku na Raczyńskiej przegrywały 8:9, ale gdy na zagrywce stanęła Lucie Muhlsteinova, błyskawicznie zrobiło się 16:9 dla policzanek, które tak wypracowaną przewagę utrzymały do końca seta, wygrywając 25:19.

Czwarta partia rozpoczęła się bardzo dobrze dla zespołu Mariusza Wiktorowicza, który po akcjach Joanny Mirek prowadził 4:1. Po chwili, gdy kolejną kontrę skutecznie skończyła Kowalińska, było 12:5, ale nie był to koniec emocji, bowiem goślinianki rzuciły się na rywalki i po atakach Strządały i Pankiewicz przegrywały 10:13. Po czasie na życzenie trenera Wiktorowicza kolejną kontrę przeprowadziła Małgorzata Sikora i gospodynie traciły do przeciwnika tylko dwa oczka. Wkrótce policzanki przełamały się i przy pomocy siatkarek z Wielkopolski, które zaczęły popełniać błędy, zwiększyły przewagę do kilku oczek. Prowadzenie Chemika wzrastało z akcji na akcję, a wynik seta ustaliła Agnieszka Rabka, punktując w polu zagrywki. Warto podkreślić, że miejscowe zagrały bez Danielle Hepburn, która ma problemy z nogą. W ekipie z Polic w drugiej partii kontuzji pleców doznała Katarzyna Mróz. Co prawda uraz okazał się niegroźny, ale środkowa Chemika resztę spotkania oglądała z ławki rezerwowych.

KS Murowana Goślina – Chemik Police 1:3
(25:22, 19:25, 19:25, 18:25)