Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W Turcji wybrano najlepszych

W Turcji wybrano najlepszych

fot. archiwum

Nie tylko w naszym serwisie kibice mogli wybierać najlepszych na siatkarskich boiskach w ubiegłym roku. Tysiące fanów głosowało również w Turcji, gdzie najlepszym zagranicznym zawodnikiem został Ivan Miljković.

Kibice mogli głosować na stronie voleybolx.com na najlepszych w sezonie 2011/2012. Tak samo jak u nas wybrano najlepszego siatkarza i najlepszą siatkarkę zarówno wśród „swoich”, jak i  wśród obcokrajowców. I tak, najlepszą turecką zawodniczką została Neslihan Darnel (38%), grająca na co dzień w Eczacıbaşı VitrA. Drugie miejsce zajęła Neriman Özsoy (18%), a trzecie Eda Erdem. Natomiast najlepszą zagraniczną zawodniczką bezdyskusyjnie została Koreanka – Yeon Koung Kim z Fenerbahce Stambuł (51%). Na kolejnych stopniach podium znalazły się Eleonora Lo Bianco (14%) i Małgorzata Glinka-Mogentale (10%).

Wśród panów najlepszym rodzimym zawodnikiem okazał się Burutay Subaşi reprezentujący barwy Arkasu Izmir (37%), który wyprzedził Aslana Eksi (30%) i Ulasa Kiyaka (10%). Natomiast najlepszym zagranicznym zawodnikiem został Ivan Miljković, który na co dzień gra w Fenerbahce Stambuł (55%), dalej znaleźli się Liberman Agamez (25%) i Leonel Marschall (5%).

Wybrano także najlepszych trenerów, w lidze żeńskiej wygrał Şahin Çatma (37%), a w lidze męskiej najlepszy okazał się Daniel Castellani (44%). Warto zwrócić uwagę, że w ostatniej kategorii kibice mogli wybrać najlepszego sędziego rozgrywek. Tutaj wygrał İlhami Şenyurt (34%).źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved