Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Szykuje się ciekawe spotkanie we Wrocławiu

ORLEN Liga: Szykuje się ciekawe spotkanie we Wrocławiu

fot. archiwum

Dwa zwycięstwa bez straty seta oraz triumf 3:0 przeciwko zespołowi Atomu Trefla Sopot znamionują zwyżkę formy Impelu. Już w sobotę wrocławianki w ciekawie zapowiadającym się meczu podejmą zespół Muszynianki Muszyna.

Obserwując dotychczasowe dokonania sportowe zespołu Impelu Wrocław, można zadać sobie pytanie, dlaczego zespół z takim potencjałem zajmuje tak odległe miejsce w tabeli. Przyczyn tego stanu jest zapewne wiele, ale trudno nie odnieść wrażenia, że impulsem do walki było zakontraktowania Mai Ognjenović oraz powierzenia funkcji trenera norweskiemu szkoleniowcowi Tore Aleksandersenowi. Serbska zawodniczka wniosła do gry nie tylko sporo ożywienia i kombinacji, ale przede wszystkim potrafiła wykorzystać jedną z najlepszych w ORLEN Lidze par środkowych – Vesnę Djurisić oraz Makare Wilson. Trener z kolei nie tylko przywrócił Katarzynę Konieczną na jej nominalną pozycję w ataku, ale postawił zdecydowanie na niedocenianą do tej pory Bogumiłę Pyziołek, a ta odwdzięczyła się świetną postawa w przyjęciu oraz w ataku. – Bardzo się cieszymy z kolejnego wygranego meczu, bo ostatnie zwycięstwo odnieśliśmy z AZS Białystok w poprzedniej kolejce. To dobry prognostyk na przyszłość, jednak jedna jaskółka jeszcze wiosny nie czyni. Jesteśmy realistami, musimy dalej pracować. Grając tak konsekwentnie, będąc zdyscyplinowane, jesteśmy w stanie wygrać troszeczkę więcej i być wyżej niż końcówka tabeli – słusznie zauważyła Milena Rosner, przyjmująca wrocławskiej ekipy, po spotkaniu w Sopocie. Właśnie spokój, opanowanie oraz walka do ostatniej piłki okazały się kluczem do zwycięstwa w drugiej, kluczowej partii z Atomem Treflem i stają się niejako symbolem wrocławianek oraz pieczęcią nowej jakości gry nadanej przez norweskiego szkoleniowca.

Rywalem wrocławianek będzie jednak zespół utytułowany, który również w tym sezonie pokazuje się z bardzo dobrej strony. Spektakularne zwycięstwo odniesione dwukrotnie nad zespołem z Bielska-Białej jest tylko potwierdzeniem wysokiej dyspozycji podopiecznych trenera Serwińskiego. Ekipa znad Popradu doskonale prezentuje się przede wszystkim w polu zagrywki, a postrachem rywalek są Sanja Popović, Anna Werblińska oraz Agnieszka Bednarek-Kasza. Zawodniczki z Muszyny są świadome swojej siły, co niejednokrotnie podkreślały po spotkaniach z zespołem Aluprofu. – Do tego spotkania przystąpiłyśmy bardzo zmotywowane, zagrałyśmy bardzo konsekwentnie. Miałyśmy bardzo dobrą zagrywkę, która spowodowała odrzucenie przeciwniczek od siatki, a wtedy łatwiej ustawiałyśmy blok, który również dobrze spisywał się tego dnia – podsumowała pierwsze spotkanie Dominika Sieradzan. Atutem Muszynianki jest doświadczenie i rutyna. Tych walorów nie brakuje również w zespole z Wrocławia, niemniej jednak warto wziąć pod uwagę, że wrocławianki najskuteczniej grają wtedy, kiedy nie oczekuje się od nich zwycięstw, a presja w walce o najwyższą pozycję może gospodynie usztywnić. Po ostatnim sukcesie na parkiecie w Sopocie, siatkarskie oczy Polski będą zwrócone na Dolny Śląsk. Czy wrocławianki pokażą się z konsekwentnej strony i odprawią kolejnego pretendenta do medalowej strefy z kwitkiem? A może podopieczne trenera Serwińskiego udowodnią po raz kolejny, że zwycięstwa z utytułowanym zespołem z Bielska-Białej to tylko preludium w marszu po odzyskanie mistrzowskiego tytułu? Odpowiedzi na te pytania uzyskamy w sobotnie popołudnie. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 17 w Hali Orbita we Wrocławiu.

Zobacz również:
Zestaw par 15. kolejki ORLEN Ligiźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved