Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Kordysz: Wygrane na wyjazdach podnoszą nasze morale

Maciej Kordysz: Wygrane na wyjazdach podnoszą nasze morale

fot. archiwum

Lubinianie zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli, a w swoim dorobku mają 22 punkty. Do lidera rozgrywek - BBTS-u Bielsko-Biała - tracą 10 oczek. Tę część sezonu w wykonaniu siatkarzy Cuprum podsumował Maciej Kordysz.

Przed rozpoczęciem sezonu byliście w gronie faworytów?

Maciej Kordysz:Nigdy nie starałem się oceniać zespołu przed i w trakcie sezonu. Zawsze zostawiałem ocenę dziennikarzom i kibicom. Naszą rolą jest granie i tworzenie dobrego widowiska.

Skład personalny zespołu pozwalał wierzyć, że nie wypadniecie poza pierwszą czwórkę?– Liga z roku na rok jest coraz bardziej ciekawa, z czym wiąże się siła każdego zespołu z tabeli od 1. do 12. Siatkówka jest specyficzną dyscypliną i trudno stwierdzić, kto będzie w pierwszej czwórce. Skład nasz jest naprawdę bardzo fajny i wyrównany. Pozwala nam to w każdym meczu na każdej pozycji grać w 100%. Tak mocny i wyrównany skład daje wiarę i nadzieję na sukces.

Istotne sytuacje z pierwszej części sezonu, które miały wpływ na wasze miejsce w tabeli?

– Na pewno bardzo cieszy wygrana z liderem (Bielsko-Biała) u siebie za trzy punkty. Dzięki temu zwycięstwu udowodniliśmy, że możemy wygrywać z każdym zespołem. Również wygrane wyjazdowe spotkanie z Camperem Wyszków pokazało, że nie tylko jesteśmy mocnym zespołem u siebie, ale i na wyjazdach. Takie mecze tylko podnoszą nasze morale, co pozwala na ładowanie baterii na następny mecz.

Jak podsumowałbyś pierwszą część sezonu?

Mimo borykających nas kontuzji w pierwszej części sezonu i wyrównanej w tym roku ligi, jestem zadowolony. Nowy rok daje nową siłę, nowe postanowienia i chęci do jeszcze bardziej wzmożonej i wytężonej pracy. Jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Środowisko siatkarskie znowu usłyszy o zespole KS Cuprum Mundo Lubin. Zapraszam kibiców na nasze mecze, bo gramy dla was i bardzo potrzebujemy waszego wsparcia i dopingu.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved