Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > M. Zaciek: Cieszymy się z wygranej, ale myślimy o kolejnych meczach

M. Zaciek: Cieszymy się z wygranej, ale myślimy o kolejnych meczach

fot. archiwum

- Mecz był bardzo zacięty, a wynik do końca spotkania otwarty. Cieszymy się z wygranej, ale skupiamy się już na dalszej części sezonu - powiedziała po meczu na szczycie grupy 3 w II lidze kobiet Małgorzata Zaciek, kapitan stołecznej Politechniki.

Ostatni weekend był dla ciebie pechowy. Najpierw podkręcona prawa kostka w Łomży, dzień później skręcona lewa.

Małgorzata Zaciek:Prawa kostka ma się już dobrze, za to z lewą będzie trochę więcej kłopotu. To moje pierwsze skręcenie, więc nie wiem w ile czasu dojdę do siebie. Jednak dbam o nią jak najlepiej tylko potrafię i mam nadzieję, że to będzie krótka przerwa. Wstępne diagnozy mówią, że czeka mnie dwutygodniowa przerwa od skakania. Ale myślę, że zacznę (skakać – przyp. red) wcześniej, o ile nie będę odczuwała już bólu.

Na co dzień trenujecie i gracie na Ursynowie, tymczasem stołeczne derby rozgrywałyście na Torwarze. Jak gra się na tak dużym obiekcie?Torwar to piękna hala. Bardzo się cieszyłyśmy, że możemy zagrać na tym obiekcie. Zresztą… przełożyłyśmy to na wynik meczu. Jednak miałam szansę tylko odbyć tam poranny rozruch i zagrać kilka punktów w pierwszym secie. Uznam to za bardzo ciekawe doświadczenie i mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będzie jeszcze okazja.

AZS LSW w lidze dotąd był niepokonany. Spodziewałyście się, że w tym spotkaniu dacie radę przerwać zwycięską passę podopiecznych Agaty Szustowicz?

Mamy swoje cele i założenia, skupiamy się na swojej grze. Na pewno żadna z nas nie myślała o tym meczu jak o przegranym, wręcz przeciwnie – gramy po to, żeby wygrywać i do każdego meczu podchodzimy tak samo.

Wydawało się, że mecz ma szansę zakończyć się w trzech setach. Co stało się z zespołem stołecznej Politechniki w trzeciej i czwartej partii?

Miałam sporo czasu, żeby patrzeć na to z boku (śmiech). Mecz był bardzo zacięty, a wynik do końca spotkania otwarty. Cieszymy się z wygranej, ale skupiamy się już na dalszej części sezonu.

Tie-brak to zupełnie inna drużyna „inżynierek”. Co było kluczem do zwycięstwa w tym secie?

Dziewczyny do końca meczu trzymały się założeń i zagrały pewnie w końcówce, co miało wpływ na wynik.

Anna Szerszeńska zastąpiła cię na boisku. Jak twoim zdaniem poradziła sobie koleżanka w tym spotkaniu?

Dla mnie Ania zagrała dobre zawody i cieszę się, że miała okazję pokazać się z dobrej strony, a przede wszystkim zagrać na Torwarze.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved