Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kadetki i kadeci poznali grupowych rywali w mistrzostwach Europy

Kadetki i kadeci poznali grupowych rywali w mistrzostwach Europy

fot. archiwum

Dziś w Belgradzie odbyło się losowanie grup ME kadetek oraz kadetów. Polki miały sporo szczęścia, bowiem trafiły na teoretycznie łatwiejszych przeciwników w pierwszej fazie turnieju. Polacy w grupie nie zagrają z mocnymi Serbami i Rosjanami.

Losowanie grup obu turniejów odbyło się w Belgradzie. Wśród gości nadzorujących jego przebieg znaleźli się między innymi: prezes Serbskiej Federacji Siatkówki, Aleksandar Boricić, wiceprezes CEV, Jan Hromek oraz serbska minister sportu i młodzieży, Alisa Marić. Podczas losowania pojawili się także dwaj znakomici siatkarze – Vladimir Grbić oraz Igor Vusurović.

Jedynym ograniczeniem doboru zespołów do poszczególnych grup było założenie, że w jednej grupie nie mogą znaleźć się dwa zespoły walczące ze sobą w niedawno zakończonych kwalifikacjach. Okazało się, że losowanie było dość szczęśliwe dla naszych reprezentacji, szczególnie dla podopiecznych Grzegorza Kosatki, bowiem w grupie trafiły one na słabszych rywali. I tak, kadetki zagrają w Barze, a ich rywalkami będą gospodynie, czyli Czarnogóra oraz rówieśniczki ze Słowenii, Włoch, Grecji i Czech. Natomiast kadeci turniej rozpoczną w Laktasi, a ich przeciwnikami będą: Bośnia i Hercegowina, Włochy, Belgia, Austria i Słowenia.

ME kadetekGrupa A (Bar): Czarnogóra, Słowenia, Polska, Włochy, Grecja i Czechy
Grupa B (Kladovo): Serbia, Turcja, Rosja, Niemcy, Holandia i Francja

ME kadetów

Grupa A (Laktasi): Bośnia i Hercegowina, Polska, Włochy, Belgia, Austria i Słowenia
Grupa B (Belgrad): Serbia, Francja, Finlandia, Bułgaria, Turcja i Rosja

Przypomnijmy, że mistrzostwa Europy kadetek odbędą się w dniach 29 marca – 7 kwietnia, natomiast kadeci o medale powalczą od 12 do 21 kwietnia. Sześć najlepszych zespołów z obu turniejów zakwalifikuje się do mistrzostw świata, które dla kadetów odbędą się w Meksyku (27 czerwca – 7 lipca), a dla kadetek w Tajlandii (5 – 14 lipca).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved