Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Spacerek AZS-u WBSiP KSZO w Sosnowcu

I liga K: Spacerek AZS-u WBSiP KSZO w Sosnowcu

Nie było niespodzianki w Sosnowcu, gdzie uczennice miejscowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w trzech setach uległy drużynie AZS-u WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczne Dariusza Parkitnego przesunęły się na 5. miejsce w tabeli.

Pozycja ostrowczanek może ulec zmianie, bowiem spotkanie w Sosnowcu dopiero zainaugurowało 15. kolejkę spotkań I ligi kobiet. Gdyby sobotnie mecze w Murowanej Goślinie i Krakowie zakończyły się szczęśliwie dla zespołu Dariusza Parkitnego, AZS WSBiP KSZO pozostałby na 5. pozycji. Biorąc pod uwagę pierwszy pojedynek obu ekip, jak również ich dotychczasowe wyniki, zdecydowanymi faworytkami były akademiczki z Ostrowca Św., które jesienią gładko w trzech setach pokonały SMS Sosnowiec. Już pierwszy set gładko wygrany do 19 był jasnym sygnałem dla juniorek Andrzeja Pecia, że przyjezdne będą chciały powtórzyć wynik z 4. kolejki spotkań. Wówczas siatkarki ze stolicy Zagłębia zdołały uzbierać tylko 53 oczka. Tyle samo zdobyły na własnym parkiecie. Co prawda uczennice ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego starały się walczyć w drugiej partii, ale trzecia odsłona meczu całkowicie pozbawiła je złudzeń. AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. w secie numer trzy wygrał 25:13, pewnie wygrywając w całym spotkaniu 3:0.

SMS PZPS I Sosnowiec – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3
(19:25, 21:25, 13:25)