Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Gdzie będzie grać Jedynka Aleksandrów Łódzki?

fot. archiwum

Drużyna Jedynki  jest rewelacją rozgrywek I ligi. Zawodniczki prowadzone przez trenera Bujka są coraz bliżej awansu do ORLEN Ligi. Jednak ze sportowym sukcesem wiążą się także nowe koszty organizacyjne i finansowe, które będzie musiał ponieść klub.

Na dzisiaj siatkarki są samodzielnym liderem tabeli I ligi i mają cztery punkty przewagi nad Chemikiem Police. Do końca sezonu jeszcze sporo kolejek, jednak aleksandrowianki są bezsprzecznym faworytem do awansu. Gra w ORLEN Lidze wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami i wymogami licencyjnymi. Ważne, aby mecze odbywały się w Aleksandrowie, żeby kibice nie musieli jeździć przykładowo do Łodzi, aby oglądać siatkarskie potyczki Jedynki.

Droga do ORLEN Ligi jest jeszcze długa i trudna. Jednak w przypadku awansu zrobimy wszystko, aby mecze były rozgrywane w Aleksandrowie Łódzkim. Hala, w której rozgrywane będą spotkania, musi uzyskać certyfikat PZPS określający warunki wyposażenia każdego obiektu w ramach rozgrywek centralnych. Zainteresowani wiedzą również, że z meczów ORLEN Ligi przeprowadzane są bezpośrednie transmisje telewizyjne. Dlatego też jedynym miejscem, które na dzień dzisiejszy spełnia te warunki, jest hala Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Waryńskiego. W zeszłym roku zostało tam zmodernizowane oświetlenie, ale pozostała jeszcze do wymiany podłoga i zakup trybun. Podłoga powinna odpowiadać standardom FIVB (siatkówka) oraz FIBA (koszykówka), tak abyśmy mogli korzystać z hali razem z UKS Basket. Szacuję, że są to koszty 300-400 tysięcy złotych – mówi Grzegorz Andrzejczak, prezes klubu.

Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej wiąże się także z dużo większymi kosztami prowadzenia drużyny, a zgromadzenie takiego budżetu (w kwocie przynajmniej 2-3 milionów złotych na sezon) w przypadku klubu z małego miasta będzie sporym wyzwaniem.Kwota dwóch czy trzech milionów złotych, kilkakrotnie wyższa od naszego budżetu, nie daje gwarancji na utrzymanie się w ORLEN Lidze. Zespoły z takim budżetem zajmują miejsca w dolnej części tabeli. Taki też budżet ma jeden z zespołów I ligi kobiet. Jednak można założyć, że jest to kwota, z jaką można powalczyć o utrzymanie w ekstraklasie. Głównym sponsorem klubu jest Gmina Aleksandrów Łódzki i bez jej wsparcia finansowego UKS Jedynka nie byłaby w stanie nie tylko dokończyć, ale nawet dobrze rozpocząć rozgrywek I ligi. Gmina, jak i pozostali sponsorzy i partnerzy to firmy i instytucje, które życzliwie wspierają nas od wielu lat, ale prawdopodobnie nie będą w stanie zwielokrotnić swojego wsparcia. Niestety, na razie, pomimo wielu zabiegów, nie widać na horyzoncie nowych sponsorów. Mam jednak nadzieję, że w przypadku awansu wzrośnie zainteresowanie naszym klubem. Udział w rozgrywkach ORLEN Ligi to ogromna satysfakcja dla kibiców i promocja naszej gminy, ale również możliwość reklamowania firm na rynku ogólnopolskim – podkreśla prezes Andrzejczak.

 

źródło: alemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved