Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Emilia Kajzer: Próbuję grać „na luzie”

Emilia Kajzer: Próbuję grać „na luzie”

fot. Bogusław Krośkiewicz

- Czuję odpowiedzialność, jaka na mnie spoczywa, ale próbuję grać "na luzie" i niczym się nie przejmować - mówi Emilia Kajzer, która po tym jak władze PTPS-u rozwiązały kontrakt z Mariną Katic, stała się pierwszą rozgrywającą zespołu z Piły.

Podobnie jak jesienią, PTPS idzie do przodu. Mimo kłopotów wygrywacie kolejne mecze. W czym tkwi fenomen zespołu z Piły?

Emilia Kajzer:Jesteśmy walecznym zespołem. W każdym meczu walczymy od pierwszej do ostatniej piłki, zostawiając wszystkie kłopoty klubu poza boiskiem. Mamy również wspaniały sztab szkoleniowy, który wykonuje kawał solidnej pracy.

W pierwszej rundzie w fatalnym stylu uległyście Budowlanym Łódź. Teraz sporo do życzenia pozostawiała wasza postawa w Bydgoszczy.Nie wiem czym to było spowodowane. W Bydgoszczy mieliśmy silne wsparcie naszego fanklubu, który niejednokrotnie dopingował głośniej niż kibice gospodarzy. To zawsze pomaga. Chciałyśmy wygrać ten mecz, ale zdobywanie kolejnych punktów szło nam bardzo ciężko. Przeciwniczki natomiast wykazały się w tym meczu niezwykłą walecznością. Prawdopodobnie nasza porażka spowodowana była również mniejszą koncentracją i przekonaniem, że bez problemu możemy wygrać to spotkanie.

Po tym, jak klub pożegnał się z Mariną Katic, została pani pierwszą rozgrywającą. Jak się czuje pani w nowej roli?

Są to dla mnie na pewno nowe doświadczenia i ogromna szansa. Podobnie jak wcześniej, na każdym treningu staram się jak najlepiej wykonywać polecenia trenera, a na meczu realizować jego założenia taktyczne.

Czuje pani dużą odpowiedzialność jaka teraz na spoczywa na barkach?

Oczywiście, że czuję odpowiedzialność, jaka na mnie spoczywa, ale próbuję grać „na luzie” i niczym się nie przejmować. Mam również świadomość tego, że w zespole jest Irina Archangielska, która pokazała swoje wspaniałe umiejętności w meczu z Łodzią i w przypadku mojej słabszej dyspozycji może poprowadzić zespół do zwycięstwa.

Jest pani chwalona przez trenera za pracowitość, a czy nagrody MVP jakie otrzymała pani w Legionowie i Białymstoku dodatkowo mobilizują? To duże wyróżnienie?

Te wyróżnienia są niezwykłą radością zarówno dla mnie, jak i moich najbliższych. Są również niewątpliwie dużą motywacją do jeszcze cięższej pracy na treningach. Mam świadomość tego, że jestem jeszcze młodą rozgrywającą, która ma jeszcze bardzo dużo pracy przed sobą, a każde tego typu wyróżnienie jest potwierdzeniem faktu, że idę w dobrą stronę.

Za kilka dni do Piły przyjeżdżają mistrzynie Polski. Jakie będzie wasze nastawienie na to spotkanie?

Nastawienie będzie takie samo jak zawsze, czyli walka do ostatniego gwizdka sędziego. Wiadomo, że ten mecz nie będzie należał do najłatwiejszych, ale dołożymy wszelkich starań do zdobycia 3 punktów. Gramy u siebie, mamy wspaniałą publiczność i liczę, że wspólnie uda nam się odnieść zwycięstwo. Musimy jednak podejść do tego meczu niezwykle skoncentrowane i dać z siebie 110% naszych możliwości.

Od początku sezonu zespół PTPS-u zbiera bardzo dobre recenzje. Za miesiąc ruszają play-off, w których na pewno zagracie. Pani zdaniem uda się poprawić wynik z poprzedniego sezonu?

Bardzo zależy nam na tym, żeby wypaść lepiej niż w poprzednim sezonie. Faza play-off na pewno będzie bardzo trudna i każdy z zespołów będzie chciał zająć jak najwyższe miejsce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved