Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Emanuele Zanini nie jest już trenerem Volley Team UNICEF Bratysława

Emanuele Zanini nie jest już trenerem Volley Team UNICEF Bratysława

fot. archiwum

Przedwcześnie, jeszcze w trakcie rozgrywania zmagań ligowych, władze wicemistrza Słowacji podjęły decyzję o rozwiązaniu kontraktu z włoskim szkoleniowcem. Podpisany w sierpniu przez Zaniniego dwuletni kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Po nieudanym sezonie i pracy z włoską Monzą  Emanuele Zanini zdecydował się na powrót na Słowację. Szkoleniowca, który w 2011 roku podczas mistrzostw Europy poprowadził kadrę narodową Słowacji do historycznego piątego miejsca, skusiła oferta Volley Team UNICEF Bratysława. W połowie sierpnia Emanuele Zanini podpisał kontrakt wstępnie mający obowiązywać przez kolejne dwa lata.

Dotychczasowa praca Włocha przynosiła oczekiwane efekty, a wyniki klubu z Bratysławy można było uznać za satysfakcjonujące. Jednak jak informuje oficjalna strona klubu z Bratysławy, słowacka przygoda Emanuele Zaniniego właśnie dobiegła końca. Kontrakt został rozwiązany – strony doszły do porozumienia, a oficjalnym powodem były względy finansowe. Jak podkreślają przedstawiciele klubu, utrzymanie uznanego trenera klasy światowej wymaga współpracy i posiadania silnego partnera, którego klub nie zdołał pozyskać.

W związku z zaistniałą sytuacją wicemistrz kraju został zmuszony do zmiany strategii. Z mniejszym niż wstępnie zakładano budżetem Volley Team UNICEF Bratysława dokończy aktualny sezon. Pierwsze zmiany dotknęły właśnie sztab szkoleniowy, wraz z Zaninim zespół opuszcza włoski scout Fulvio Bertini.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved